Глави Франції, ФРН, Великобританії та Польщі їдуть до Києва


Лідери країн мають намір обговорити можливе перемир'я з Володимиром Зеленським.
У суботу, 10 травня, Київ ухвалить європейських лідерів на зустрічі, організованій з ініціативи України. Як повідомили французькі ЗМІ, в українську столицю прибудуть президент Франції Емманюель Макрон, прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер, новий федеральний канцлер Німеччини Фрідріх Мерц та голова польського уряду Дональд Туск.
Як зазначають французькі журналісти, Макрон, Стармер та Мерц разом сіли у потяг на польському кордоні з Україною та попрямували до Києва на зустріч із президентом Володимиром Зеленським. На порядку денному — спільний заклик до «повного» та «безумовного» припинення вогню терміном на 30 днів між Києвом та Москвою.
У спільній декларації лідери Франції, Німеччини, Польщі та Великобританії наголошують: «Ми підтверджуємо нашу підтримку закликам президента Трампа до мирної угоди… Разом зі Сполученими Штатами ми закликаємо Росію прийняти повне і безумовне припинення вогню терміном на 30 днів для початку переговорів про справедливе». Політики також заявляють про готовність підтримати переговорний процес «якнайшвидше», щоб обговорити технічні деталі реалізації перемир'я та підготувати всеосяжну мирну угоду.
Окрема частина декларації стосується майбутнього України: «Україна повинна мати можливість знову набути процвітання як безпечну, захищену та суверенну державу у своїх міжнародно визнаних кордонах». Це формулювання, очевидно, посилає до долі Криму. Нагадаємо, що наприкінці квітня Дональд Трамп заявив, що півострів "залишиться під контролем Росії", назвавши цю територію "втраченою" протягом "багатьох років". Володимир Зеленський, у свою чергу, категорично відкинув таку думку, наголосивши, що статус Криму «не підлягає обговоренню».
У Києві заплановано віртуальну зустріч з іншими лідерами «коаліції добровольців» — західних країн, які готові надати Україні «гарантії безпеки». Учасники саміту проінформують союзників про «досягнення у створенні майбутньої коаліції повітряних, наземних та морських сил для підтримки відновлення українських збройних сил після можливої мирної угоди та для зміцнення довіри у майбутньому мирному процесі». Французький президент і британський прем'єр очолюють цю поки що не до кінця структуровану коаліцію, засідання якої вже проходили в Парижі та Лондоні в останні місяці.
Європейські лідери прибувають до Києва, заручившись підтримкою президента США Дональда Трампа, який у четвер знову закликав Росію прийняти «безумовне припинення вогню на 30 днів», пригрозивши новими західними санкціями у разі провалу. У п'ятницю Емманюель Макрон наголосив, що розраховує в «найближчий час і дні» узгодити спільний американо-європейський план перемир'я з наступними «масованими економічними санкціями» у разі невдачі.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц та президент Франції Емманюель Макрон підтвердили візити до Києва для участі у зустрічі "коаліції охочих", що відбудеться у суботу, 10 травня.
Про це політики повідомили у соцмережах.
"У дорозі до Києва. Для України, для Європи", - підписав фото Макрон.
Разом із французьким лідером у поїзді до України вирушили прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц та прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск.
За його словами, лідери підтримують заклик президента США Дональда Трампа до мирної угоди.
"Разом зі Сполученими Штатами ми закликаємо Росію погодитися на повне та безумовне 30-денне припинення вогню, щоб створити простір для переговорів про справедливий та тривалий мир", - заявив Мерц.
Канцлер Німеччини Мерц підкреслив, що "кровопролиття має закінчитися". Росія повинна припинити свою незаконну агресію, а Україні необхідно надати можливість розвиватися як суверенна держава в межах своїх міжнародно визнаних кордонів, також для майбутніх поколінь, йдеться у дописі.
"Ми продовжуватимемо розширювати нашу підтримку України. Доки Росія не погодиться на постійне припинення вогню, ми продовжуватимемо посилювати тиск на російську військову машину", - сказано в заяві.
На цю тему:
- The Economist: Чи нападе Путін на країни НАТО
- The Telegraph: Парад Путіна до Дня перемоги — це лише вистава, яка приховує реальний стан російської армії
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У неділю дощитиме в усіх регіонах України, крім західних
- 18:19
- Перша в Україні школа реставрації відкрила реєстрацію на навчання у Львові: як зголоситися
- 16:01
- Сергій Наумович: НАБУ, як там справа Артема Шило?
- 14:55
- Відбувся четвертий за тиждень обмін полоненими
- 14:03
- Ткач про обшуки та підозри підлеглим Чернишова: Розгортається черговий антикорупційний серіал, а віцепрем’єр у Чехії. Це відрядження чи втеча? (ВIДЕО)
- 13:40
- В Україну повернули тіла ще 1200 захисників
- 12:45
- ЗСУ відкинули ворога біля Котлярівки, окупанти просунулися біля Одрадного, Шевченка Першого та в Комарі
- 10:55
- Усі дисертації - незалежно від дати захисту - можуть бути перевірені на плагіат – Верховний Суд
- 09:38
- Трамп проти зниження цінової межі на російську нафту – Bloomberg
- 08:00
- Спиняти росіян на Дніпропетровщині доведеться, можливо, аж через 40 км - військовий