Кількість повідомлень про банкрутство в росії зросла в 2,4 рази на рік

|
Версия для печатиВерсия для печати

У росії ількість повідомлень кредиторів про намір збанкрутувати боржника у жовтні злетіла у 2,4 рази, а у листопаді — на 42%. Експерти пов'язують зростання кількості повідомлень зі скасуванням мораторію на банкрутство, проте найближчим часом мораторій піде на другий план, а головною причиною зростання стане погіршення економічної ситуації та падіння купівельної спроможності росіян.

Про це пише «Комерсант», який вивчив статистику повідомлень про подані банкрутства.

Повідомлення про банкрутство — необхідна юридична процедура, яка здійснюється до того, як кредитор хоче подати позовну заяву про банкрутство свого позичальника. У росії з 1 квітня до 1 жовтня 2022 року діяв мораторій на банкрутства юридичних осіб, тому кредитори довгий час просто не могли банкрутувати своїх позичальників. Зі скасуванням мораторію було зафіксовано різкий сплеск: кількість повідомлень зросла в 2,4 рази, з 2306 штук у жовтні 2021 року до 5953 штук цього року.

«Скасування мораторію спричинило лавиноподібне зростання заяв про наміри і спричинить у майбутньому таке ж зростання банкрутств», — заявив адвокат колегії адвокатів Delcredere Сєргєй Савосько.

Однак у листопаді показник також продемонстрував різке зростання, хоча ефект відкладеного попиту мав значно знизитися. За підсумками місяця зафіксовано 3327 повідомлень, що на 42% вище за аналогічний показник за минулий рік (2341 штук). Експерти пов'язують такі цифри вже не з ефектом скасованого мораторію, а із зростанням проблем у підприємців. Юристи зазначають, що кількість повідомлень почала зростати ще на початку року: за січень–березень їхня кількість зросла загалом на 6,4%, ці цифри можуть свідчити про довгострокову тенденцію погіршення ситуації в бізнесі.

«З ускладненням економічної обстановки в країні та світі, запровадженням санкцій та обмежень змінюється структура бізнесу, знижується купівельна спроможність, компаніям доводиться шукати нові можливості та ринки збуту, і не всім виходить перебудуватися», — зазначає партнер практики комерційних спорів МЕФ Legal Рімма Малінская.

Принципового зниження кількості повідомлень про банкрутство експерти найближчим часом не чекають — навпаки, вони впевнені, що тенденція до зростання тільки продовжиться.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]