Кафедральний собор ПЦУ у Черкасах звільнено від провокаторів рпц-фсб, там вже моляться українською мовою
Сектанти московського патріархату спробували силою повернути собі храм у Черкасах. Але громада міста поклала край свавіллю.
Через сутички у Свято-Михайлівському соборі Черкас правоохоронці відрили справу, повідомили в Нацполіції. Зранку, 17 жовтня, там відбулася бійка між парафіянами Православної церкви України та прихильники УПЦ МП.
«Як з’ясували поліцейські, група осіб вчинила хуліганські дії на території та всередині храму, у результаті чого кільком громадянам завдано тілесних ушкоджень», – зазначили в Нацполіції.
Правоохоронці вже встановлюють свідків та очевидців. Також поліцейські вивчають відео, зняті на місці подій та опубліковані в мережі.
Поліція відкрила справу за ч. 4 ст. 296 КК України (хуліганство). Максимальне покарання, яке може загрожувати за цією статтею – це позбавлення волі від двох до п’яти років.
Вранці військовий капелан Володимир Педько повідомив, що Свято Михайлівський собор перейшов до Православної церкви України і запросив містян не залежно від конфесії на спільну молитву. Натомість Черкаська єпархія московського патріархату заявила про «захоплення собору», а її прихильники ще в ранкових сутінках пробували прорватись на територію храму. Згодом вони у супроводі митрополита Феодосія, який нещодавно отримав уже п’яту підозру, почали штурмувати храм, проламали ворота і застосували перцевий балончик проти відвідувачів.
У результаті сутичок, пише «Суспільне», до медиків прямо на місці звернулися кілька людей. Серед постраждалих жінка з перебинтованою головою та чоловік, якого за словами вірян, забризкали перцевим балончиком.
Володимир Педько у коментарі «Суспільному» зазначив, що громада храму вже давно проголосувала про перехід до ПЦУ, про що свідчать відповідні статути, зміни установчих документів.
«І тому всі, хто зараз перебувають на території храму Михайлівського, включаючи судимого Феодосія, вони там перебувають незаконно», – додав Педько.
Водночас митрополит Черкаський та Чигиринський владика Іоан розповів, що перехід громади відбувся 12 червня 2024 року і нині храм належить ПЦУ. Тоді як громада УПЦ не зареєстрована за цією адресою і втратила майнові права.
Близько 12:45 ЗМІ повідомили, що у соборі почали службу українською мовою. В храмі також підняли український прапор.
Нагадаємо: Верховна Рада у вересні ухвалила закон, який забороняє діяльність в Україні релігійних організацій, пов’язаних з РФ. До них зокрема відноситься й УПЦ МП. Згідно з результатами опитування КМІС, більшість українців підтримують ухвалення цього закону.
На цю тему:
- Коли слабка влада та бездіяльні "правоохоронці": сектанти рпц захопили Свято-Михайлівський кафедральний собор у Черкасах та влаштували там безлад
- Як діятиме закон, що забороняє РПЦ в Україні: 8000 судів не треба
- 80% українців за заборону релігійних організацій пов'язаних із РПЦ
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У неділю північ і схід України приморозить, в Карпатах сніжитиме
- 18:01
- Ця влада вбиває українців безкарно: про "справу Ткачука"
- 14:23
- Як бездарна та корумпована "зелена влада" "відновлює" зруйновані школи
- 13:30
- ФСБ призначила президентом Грузії футболіста без вищої освіти
- 12:03
- Сектанти упц (мп), тобто ФСБ, не пустили представників Держави до легендарного Канівського Успенського собору (ВІДЕО)
- 11:05
- Російські військові літаки залишать Сирію
- 10:00
- Особливий цинізм: голова АМКУ Кириленко, підозрюваний у незаконному збагаченні, хотів поїхати у відрядження до Парижа. Суд відмовив
- 08:18
- Ворог окупував п'ять сіл на Донеччині
- 20:00
- У суботу в Україні значно похолодає, ожеледиця, без опадів
- 18:02
- Вʼячеслав Курбанов: З цією владою вже все зрозуміло
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.