Колись засніжені Альпи зеленіють, і зміни вже помітні з космосу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Знамениті покриті снігом вершини Альп швидко зникають, на зміну їм приходить рослинний покрив. Цей процес називається "озелененням", його, як вважають вчені, прискорили зміни клімату.

Про це повідомляє Science Alert.

Висновки дослідників було зроблено на підставі аналізу супутникових знімків знаменитого гірського хребта, зроблених протягом 38 років. Сабіна Румпф з Університету Базеля, одна з авторів дослідження, зізналася, що вчені «були здивовані, виявивши таку масштабну тенденцію до озеленення».

Озеленення – процес, добре відомий в Арктиці, але донедавна його не вивчали у великих гірських регіонах. Разом з тим, обидва полюси та гірські хребти нагріваються швидше, ніж інші регіони планети, тому вчені очікували співставні наслідки.

У ході дослідження вчені вивчали регіони на висоті 1700 метрів над рівнем моря. З цього переліку виключили лісові масиви та льодовики.

Дані, що охоплюють проміжок з 1984 по 2021 рік, показали, що влітку сніг не покриває 10% території, що вивчається. Румпф підкреслює, що супутникові знімки можуть лише показати відсутність або наявність снігу, першим сигналом його відступу є зменшення товщини снігового покриву. А це не можна побачити із космосу.

Далі вчені порівняли кількість рослинності, використовуючи аналіз довжини хвилі, щоб визначити кількість присутнього хлорофілу, і виявили, що зростання рослин збільшилося на 77% досліджуваної зони.

Озеленення може відбуватися декількома способами: рослини ростуть на площах, на яких раніше не були присутні, вони виростають вищими і ростуть більш щільно, оскільки умови стають сприятливішими, або певні види, поширені в нижчих регіонах, просуваються вище.

«Клімат, що змінюється, викликає ці зміни. Потепління означає, що у нас більш тривалі періоди вегетації, у нас більш сприятливі умови, що сприяють зростанню рослин, тому рослини можуть просто зростати більше та швидше», - зазначив Румпф.

І цей ефект підсумовується: що тепліше стає, то більше опадів випадає у вигляді дощу, а не снігу.

Цей процес має кілька негативних наслідків. По-перше, більша частина питної води походить зі снігу, що тане. Якщо вода не зберігається у снігу, вона швидше зникає через річки. По-друге, це призводить до порушення середовища проживання видів, адаптованих до альпійського довкілля. Зникнення снігу також завдає удару по індустрії туризму, яка є ключовою економічною зоною регіону.

Вчені відзначають, що озеленення Альп може сприяти поглинанню вуглецю. Але петля зворотного зв'язку, швидше за все, призведе до посилення процесу глобального потепління та танення вічної мерзлоти.

Сніг відбиває близько 90% сонячної радіації, рослинність поглинає і виділяє назад у вигляді тепла, що, в свою чергу, ще більше прискорює потепління, танення снігу і зростання рослинності.

Що буде з Альпами далі, поки важко спрогнозувати. Є ще один процес, відомий як потемніння. Поки що він спостерігається менш, ніж на 1% території, що вивчається, що набагато менше, ніж в Арктиці або горах Центральної Азії.

Процес викликаний двома силами: збільшенням кількості сильних дощів, що змінюються посухою, та зменшенням кількості води, доступної для рослин, через зменшення кількості снігу. Поки вчені не знають, чи спостерігатиметься цей процес в Альпах і далі, і мають намір повторити спостереження через кілька років.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:02
Як заброньовані від фронту покидьки з Нацполіції та БЕБ заробляють мільйони доларів на порнографії
14:04
Бутусов: Чому Зеленський особисто винен в розвалі оборони Держави (ВІДЕО)
13:29
Росія хотіла замінити мене на Медведчука, - Зеленський розповів про ультиматуми на перемовинах в Туреччині. Про перемовини в Омані не розповів
13:12
Після викриття у ЗМІ начальник Головного сервісцентру МВС надумав звільнитися разом із шайкою поплічників. Департамент внутрішньої безпеки МВС знов нічого "не бачив"
12:56
Є чим стріляти, немає кому воювати: 110 бригада розповіла про ситуацію навколо Великої Новосілки
12:13
Результат майже шести років правління Зеленського: п’ята частина українців хотіла б емігрувати у разі відкриття кордонів, переважно це молодь (ОПИТУВАННЯ)
11:01
Трамп оголосив про створення в США компанії Stargate для розвитку штучного інтелекту, інвестиції в проект становитимуть півтрильйона доларів
10:36
Бутусов про затримання генералів: Питання мають бути не до нижчої ланки, а до Зеленського, Сирського та Содоля (ВІДЕО)
09:31
Україна відзначає День Соборності
09:29
Трамп заявив, що готовий до нових санкцій проти росії

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]