Країна сволоти та покидьків: напади на Україну і в 2014, і в 2022 викликали у росіян рекордні ейфоричні очікування (ОПИТУВАННЯ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Війна з Україною, санкції Заходу та держпропаганда загострили психічне здоров'я російського суспільства, яке збільшує підтримку влади та віру у прекрасне майбутнє країни на тлі рекордного падіння економіки.

Про це пише The Moscow times.

"Війна з Україною, санкції Заходу та ін'єкція держпропаганди в дозах, яких не було з часів сталінського СРСР, — викликали у суспільній свідомості населення росії сильний когнітивний дисонанс. Зіткнувшись із рекордною за 20 років інфляцією, новою хвилею падіння реальних доходів та зникненням імпортних товарів, росіяни несподівано повірили, що тепер економіка стала на вірний шлях, показало опитування, яке щомісяця проводить «інФОМ» для Банку росії », - пише видання.

З одного боку, оцінки поточного стану економіки передбачувано впали. Кожен четвертий, хто живе у росії, вважає, що інфляція країни удвічі більше офіційної і перевищує 30%; 71% скаржаться, що ціни зросли "сильніше, ніж раніше". Загальний індекс настроїв споживачів упав до 6-річного мінімуму (63 пункти у квітні) і лише трохи відновився на четвертий місяць війни (70 пунктів у червні).

Проте індекс очікувань щодо майбутнього підскочив одразу ж, як тільки в Україні полилася кров, і відтоді зростає. Його поточні значення - 107,7 пункти - близькі до рекордних за весь час спостережень. Вище перспективи країни оцінювалися лише у патріотичному чаді анексії Криму (115 пунктів) та у період президентських виборів-2018.

Люди чекають "прориву" в промисловості та великої кількості високооплачуваних робочих місць, випливає з опитування. Так, індекси очікувань щодо виробництва та ситуації з безробіттям підскочили до історичних максимумів (140 та 81 пункт відповідно), а за власними доходами – до піку за 4 роки (90 пунктів).

Прірва між похмурим сьогоденням та райдужним майбутнім у свідомості громадян рф досягла рекордних розмірів за весь час спостережень — майже 40 пунктів.

Проте терпіти десятиліттями російські люди не готові: різких змін на краще вони чекають уже наступного року.

Економічні труднощі збіглися зі зростанням політичної підтримки влади. Подібне вже спостерігалося у 2016–2017 роках.

"Тоді великій кількості росіян проблеми були добре помітні, але здавалися тимчасовими", - каже керівник відділу прикладних соціологічних досліджень "Левада-центр" Степан Гончаров.

Зазначається, що, наприклад, багато хто в росії продовжує вірити, що в країну повернуться іноземні бренди.

"Але як і чотири роки тому збутися такому сценарію навряд чи судилося. Навіть хронічно оптимістичний Мінекономрозвитку закладає у прогнози два роки падіння економіки (сумарно на 8,5%) та повільне відновлення, яке розтягнеться на роки. МВФ чекає падіння на 8,5% цього року і на 2,3% — наступного, а Інститут міжнародних фінансів — на 15% за два роки, прогнозуючи крах, який відразу зітре 15 років економічного зростання», - пише видання.

Ефект санкцій ставатиме все більш відчутним у міру того, як вони зачіпають все більше секторів економіки, попереджає економіст Bloomberg Economics Скотт Джонсон.

Нагадаэмо, Росія оголосила дефолт по своєму суверенному боргу в іноземній валюті вперше за століття, що стало кульмінацією дедалі жорсткіших західних санкцій, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]