Людина в Індії вперше заразилася смертельним для дерев грибком

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Калькутті в Індії людина вперше заразилася грибком Chondrostereum purpureum, який вражає рослини.

Про це пише Science Direct.

61-річний міколог звернувся до лікарів зі скаргами на втому, біль у горлі, кашель та утруднене ковтання. Ці симптоми турбували його протягом трьох місяців. Протягом тривалого часу він працював з матеріалом, що розкладається, і грибами в рамках своєї наукової діяльності.

Комп'ютерна томографія виявила абсцес у трахеї пацієнта. Лікарі направили зразки гною на аналіз у лабораторію та з'ясували, що чоловік заразився грибком виду хондростереум пурпурний (Chondrostereum purpureum). Це перший у світі зареєстрований випадок зараження людини цим грибком.

Пацієнт пройшов терапію протигрибковими препаратами та вилікувався без ускладнень. Після двох років спостереження лікарі не виявили ознак рецидиву.

Chondrostereum purpureum вражає дерева і викликає у них хворобу під назвою "срібний лист".

«Хвороба прогресує і часто призводить до смерті. Хвороба поширюється повітряно-краплинним шляхом, суперечки потрапляють на свіжу заболонь (зовнішній, менш щільний шар деревини, що лежить безпосередньо під корою - прим. ред.). З цієї причини обрізку рослин проводять влітку, коли ймовірність присутності найменша суперечка», — зазначає Science Direct.

Фото: Chondrostereum purpureum/Science Direct


На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]