Мільярдери з рф через офшори на острові Мен приховують свої інвестиції на Заході та обходять санкції – WSJ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Російські олігархи, які перебувають під західними санкціями через вторгнення Росії в Україну, змогли вивести сотні мільярдів доларів і приховати західні інвестиції за допомогою мережі офшорів на острові Мен в Ірландському морі (посередині між Ірландією та Великобританією – ред.).

Як випливає із розслідування видання The Wall Street Journal, серед тих, хто користувався цією схемою – олігарх Алішер Усманов, голова «Ростеху» Сергій Чемезов, депутат Держдуми Андрій Скоч та речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

Розслідувачі дійшли висновку, що зареєстрована на острові Мен компанія Bridgewaters допомагає російським олігархам обходити західні санкції, приховувати свої активи та інвестиції.

Bridgewaters створила цілу «корпоративну імперію». Вона включала інвестиції в американські технологічні компанії, такі як Meta Platforms, Twitter та Airbnb, компанію, яка продає російському уряду апаратуру для спостереження та стеження, а також нерухомість у європейських країнах.

Як пише WSJ, аме за допомогою спеціально організованих Bridgewaters компаній банк ВТБ інвестував близько 300 млн дол через DST Global у Twitter та китайського ретейлера JD.com.

За даними видання, мережею офшорів користувалися родичі члена російського парламенту Андрія Скоча, керівника «Ростеху» Сергія Чемезова та прес-екретаря президента РФ Дмитра Пєскова. Так, у 2014 році Bridgewaters створила компанію для зберігання 1 млн дол Тетяни Навки, яка стала дружиною Пєскова у 2015 році.

Крім того, мережа офшорів допомогла олігарху Алішеру Усманову приховати факт володіння літаком Airbus A340 вартістю понад 350 млн дол. Він вилетів з Мюнхена до Узбекистану невдовзі після того, як ЄС заборонив польоти російськими літаками, і через кілька годин після того, як ім’я олігарха було додано в списки санкцій ЄС. Власником літака була офшорна компанія.

Представник транспортного регулятора Німеччини у розмові з журналістами зазначив, що на той момент «зв’язок літака з Усмановим був не зрозумілий», інакше «європейське небо було б для нього закрите і він не зміг би злетіти».

Через мережу Bridgewaters Усманову також вдалося інвестувати 175 млн дол в американський лазерний стартап Quanery під час первинного розміщення акцій. Первинне публічне розміщення акцій проходило незадовго до початку російського вторгнення в Україну. У Міністерстві фінансів США WSJ заявили, що «звичайно, відстежують» діяльність Bridgewaters, але не надали подробиць.

Джерело журналістів, «знайоме з ситуацією», сказало, що в Офісі з контролю за іноземними активами (OFAC), який займається реалізацією санкцій, не знали про частку Усманова в Quanergy.

Bridgewaters заявила, що діяла законно, а її керуючий директор Марк Віл сказав, що торік компанія припинила відносини з кількома клієнтами. Він відмовився розкривати подробиці, посилаючись на конфіденційність клієнтів. Віл додав, що Bridgewaters «не бере участі в ухиленні від санкцій».

Представник Усманова сказав, що олігарх ніколи не намагався приховати свої активи та не зв’язаний з Кремлем. Він «категорично відкидає твердження», що Усманов використав мережу підставних компаній. «Нічого такого ніколи не відбувалося», – додав представник російського олігарха.

Щоб встановити зв’язки російських олігархів та чиновників, журналісти проаналізували тисячі корпоративних документів із попередніх розслідувань Pandora, Paradise та Panama Papers. Видання також вивчило електронні листи, інвестиційні документи, реєстри акціонерів, корпоративні документи (загалом із 20 країн, включаючи США).

На фото угорі: у розслідуванні фігурує Алішер Усманов (праворуч), чий представник запевняє, що олігарх ніколи не намагався приховати свої активи та не зв’язаний з Кремлем

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]