Марокко відмовилося допомагати росії в обході санкцій Заходу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Влада Марокко відмовила росії у допомозі в обході санкцій західних країн. Москва вела переговори про створення у Марокко двох транспортних хабів, звідки б товари йшли до російських портів, проте Рабат на всі пропозиції російської сторони відповів відмовою.

Про це пише The Moscow Times з посиланням на джерела, які брали участь у переговорах, та на представника Мінтрансу.

Видання стверджує, що російська сторона пропонувала місцевій владі створити два транспортні хаби для реекспорту товарів до росії, — йдеться про порти Касабланки та Танжера. Проводити закупівлі пропонувалося через спеціально створену структуру — так званий торговий дім. російська влада розраховувала, що Марокко зможе замінити росії європейські порти, які закрилися для неї після запровадження санкцій.

План передбачав створення транспортної лінії між Касабланкою та Санкт-Петербургом. Марокканська сторона приймала б у себе контейнери з океанських контейнеровозів і переміщала б їх на менші (фідерні) судна, які вже йшли до росії. Подібна схема допомогла б відносно оперативно наростити імпорт, зокрема, санкційних товарів до Росії.

Видання зазначає, що до війни на європейські порти, насамперед Гамбург і Роттердам, припадало близько 2/3 контейнерного товарообігу, звідки продукція вантажилася на фідерні судна та йшла до Санкт-Петербурга, Польщі або країн Балтії. Тепер ці маршрути недоступні для росії, товари з Китаю постачаються через перевантажені далекосхідні та турецькі порти, а Індія поставляє свою продукцію через Іран і порти Каспійського моря. Джерела The Moscow Times стверджують, що Каспійське море є планом «Б» російського уряду. "У каспійських портів відкриється друге дихання", - говорить один з логістів, які брали участь у переговорах, не уточнивши, в які терміни Росії вдасться значно наростити імпорт цим маршрутом. 

Логістика та альтернативний імпорт стали однією з ключових проблем для росії в умовах війни. Незважаючи на публічні заяви про швидкий розворот на Схід, зробити цей розворот поки що не виходить. Проблема ускладнюється обсягом імпорту з так званих «недружніх країн», який оцінюється приблизно у $425,8 млрд доларів на рік, що становить близько 54,2% від загального торговельного обороту росії. На Китай у 2021 році припадало лише 17,9%, або $140,7 млрд.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]