Марокко відмовилося допомагати росії в обході санкцій Заходу
Влада Марокко відмовила росії у допомозі в обході санкцій західних країн. Москва вела переговори про створення у Марокко двох транспортних хабів, звідки б товари йшли до російських портів, проте Рабат на всі пропозиції російської сторони відповів відмовою.
Про це пише The Moscow Times з посиланням на джерела, які брали участь у переговорах, та на представника Мінтрансу.
Видання стверджує, що російська сторона пропонувала місцевій владі створити два транспортні хаби для реекспорту товарів до росії, — йдеться про порти Касабланки та Танжера. Проводити закупівлі пропонувалося через спеціально створену структуру — так званий торговий дім. російська влада розраховувала, що Марокко зможе замінити росії європейські порти, які закрилися для неї після запровадження санкцій.
План передбачав створення транспортної лінії між Касабланкою та Санкт-Петербургом. Марокканська сторона приймала б у себе контейнери з океанських контейнеровозів і переміщала б їх на менші (фідерні) судна, які вже йшли до росії. Подібна схема допомогла б відносно оперативно наростити імпорт, зокрема, санкційних товарів до Росії.
Видання зазначає, що до війни на європейські порти, насамперед Гамбург і Роттердам, припадало близько 2/3 контейнерного товарообігу, звідки продукція вантажилася на фідерні судна та йшла до Санкт-Петербурга, Польщі або країн Балтії. Тепер ці маршрути недоступні для росії, товари з Китаю постачаються через перевантажені далекосхідні та турецькі порти, а Індія поставляє свою продукцію через Іран і порти Каспійського моря. Джерела The Moscow Times стверджують, що Каспійське море є планом «Б» російського уряду. "У каспійських портів відкриється друге дихання", - говорить один з логістів, які брали участь у переговорах, не уточнивши, в які терміни Росії вдасться значно наростити імпорт цим маршрутом.
Логістика та альтернативний імпорт стали однією з ключових проблем для росії в умовах війни. Незважаючи на публічні заяви про швидкий розворот на Схід, зробити цей розворот поки що не виходить. Проблема ускладнюється обсягом імпорту з так званих «недружніх країн», який оцінюється приблизно у $425,8 млрд доларів на рік, що становить близько 54,2% від загального торговельного обороту росії. На Китай у 2021 році припадало лише 17,9%, або $140,7 млрд.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:29
- Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
- 20:00
- У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
- 18:08
- Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
- 16:01
- Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
- 15:45
- Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
- 15:09
- Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
- 14:10
- Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
- 12:29
- Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
- 12:01
- Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
- 10:02
- Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.