Масштабні навчання НАТО можуть призвести до багатоденних затримок рейсів в ЄС з 12 по 22 червня

|
Версия для печатиВерсия для печати

Масштабні навчання НАТО можуть призвести до багатоденних затримок рейсів цього місяця. Багатонаціональний військовий альянс готується до найбільших у своїй історії навчань з розгортання військово-повітряних сил з 12 по 22 червня.

Навчання Air Defender 2023 проходитимуть над повітряним простором Німеччини за участю 10 000 військовослужбовців та 250 бойових літаків із 25 країн, включаючи США, передає Delfi.lv.

"В результаті навчань та пов'язаних з ними заходів щодня перенаправлятимуться близько 800 рейсів", – йдеться у повідомленні організації з управління повітряним рухом Eurocontrol.

Наслідки навчань можуть призвести до значних затримок у напружену пору року, коли європейські авіадиспетчери намагаються впоратися з постпандемічним бумом польотів, а у Франції досі відбуваються страйки.

У рамках програми Air Defender 2023 буде закрито для цивільних літаків великі ділянки повітряного простору – переважно над Німеччиною. Комерційні пілоти повинні будуть орієнтуватися у трьох основних "кластерах":

Північний, що розповсюджується на повітряний простір Данії та Нідерландів;
Східний, поблизу кордонів Польщі та Чехії, та
Південний, від Люксембургу вздовж французького кордону, майже Боденського озера у Швейцарії.
Кожна з цих зон буде закрита або обмежена для цивільних авіаліній на кілька годин щодня (за винятком 17 і 18 червня).

Південний кластер вплине на велику кількість авіарейсів, зазначає експерт з подорожей Саймон Колдер для британської газети Independent. За його словами, рейси з Лондона до Анталії (Туреччина) зазвичай пролягають через цю зону, як і літаки з Манчестера на грецькі острови.

Найзавантаженіші аеропорти, такі як лондонські Хітроу та Гатвік, зіткнуться з найбільшим головним болем при складанні розкладу. Години роботи екіпажів та нічна комендантська година означають, що не всі затримки можуть бути усунені.

У бюджетних авіакомпаніях, таких як Ryanair, у яких між прильотом та вильотом деяких літаків проходить менше 30 хвилин, затримки накопичуються найшвидше. EasyJet, найбільша авіакомпанія, що базується в Гатвіці, постаралася запевнити пасажирів, що "вплив на роботу [буде] мінімальним".

Головний хаб компанії Lufthansa у Франкфурті також торкнеться закриття повітряного простору Південного кластера.

"Ці навчання не спрямовані проти будь-кого, – каже генерал-лейтенант Герхартц. – Це оборонні навчання, покликані показати, що альянс здатний захистити себе у разі потреби".

Маневри військово-повітряних сил змодельовані за "сценарієм допомоги за п'ятою статтею договору НАТО" – це ситуація, коли союзник НАТО зазнає збройного нападу. Якщо hосія, наприклад, нападе на балтійську країну, таку як Естонія, НАТО "вдасться до дій, які вважатиме за необхідне, щоб допомогти союзникові, який зазнав нападу".

Герхартц додав, що період навчання було обрано так спеціально, щоб навчання закінчилося до початку шкільних літніх канікул у Німеччині.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]