Московська патріархія є інструментом гонінь та гібридної війни, - єрарх ПЦУ на конференції з релігійної свободи у США

|
Версия для печатиВерсия для печати

Московська Патріархія є урядовою структурою, яка загрожує безпеці інших держав, інших релігійних спільнот, є інструментом гонінь та гібридної війни. Тому завдання тих, хто захищає релігійну свободу, є бачити і розуміти це та боротися з цим ганебним явищем.

Про це у своєму виступі на Українській тематичній панелі під час Саміту релігійної свободи у Вашингтон заявив митрополит ПЦУ Євстратій (Зоря).

"Коли ми говоримо про релігійну свободу, то повинні чітко розуміти, що Московська Патріархія як інституція залишається однією з головних загроз релігійній свободі і в самій Росії, і в Україні, і по всьому світу. Хочу підкреслити: я відрізняю Російську Православну церкву як громаду віруючих православних християн і Московську Патріархію. Ця Патріархія – урядова структура Кремля, а не справжній релігійний центр. Як структура вона була створена Сталіним у 1943 році і з того часу продовжує виконувати функції інструменту політки Кремля як в релігійній сфері, так і в суспільстві і у міжнародних справах", - зазначив він.

Архиєрей ПЦУ провів паралелі між РПЦ та «Рейхскірхе» - «Імперською церквою», яка була релігійним інструментом нацистської партії.

"Саме такою «Рехскірхе» в руках Кремля є Московська Патріархія", - підкреслив митрополит.

"Все це добре видно на практиці. В самій Росії вже давно немає ані свободи загалом, ані релігійної свободи зокрема. Ще гіршою ситуація є на окупованих Росією територіях України. Храми і дома молитви Церков, які вважаються Кремлем не лояльними до окупаційної влади – закриті та конфісковані. Священиків, пасторів, релігійних лідерів, які вважаються не лояльними до окупаційної влади, депортують, тримають під арештами, піддають тортурам, вбивають", - додав він.

Єрарх ПЦУ зауважив, що часто в різних регіонах світу релігійні спільноти зазнають переслідування з боку держави, і тому зусилля демократичних країн зосереджуються на захисті релігійних громад від переслідування державою.

"Але тут ми маємо справу з протилежним – Московська Патріархія, маючи вигляд релігійного центру, але будучи насправді урядовою структурою, загрожує безпеці інших держав, інших релігійних спільнот, є інструментом гонінь та гібридної війни.

Тому завдання тих, хто захищає релігійну свободу, є бачити і розуміти це та боротися з цим ганебним явищем. Демократичні країни та активісти повинні захищати релігійну свободу не лише від секулярних загроз, але і від хибного використання свободи релігії – проти реальної свободи релігії. Від перетворення Церкви на «Рейхскірхе»", - наголосив митрополит ПЦУ Євстратій (Зоря).

Фото ілюстративне, з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]