Московським попам там не місце: ПЦУ дала роз'яснення щодо реєстрації статуту монастиря «Києво-Печерська Лавра»

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Православній Церкві України роз'яснили ситуацію з реєстрацією статуту монастиря «Києво-Печерська Лавра» в складі ПЦУ.

Відповідне розʼяснення архієрей ПЦУ, речник Священного Синоду Євстратій Зоря оприлюднив у Фейсбуку.

Він нагадав, що відповідно до законодавства України релігійні організації для отримання статусу юридичної особи та пов’язаних з ним майнових прав повинні бути зареєстровані. Тобто повинні отримати реєстрацію свого статуту та бути внесеними до Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

«Беручи до уваги величезний суспільний і церковний запит щодо розв’язання питання монопольного користування святинями Лаври лише московським патріархатом, Священний Синод ПЦУ в травні вирішив утворити окрему релігійну організацію - чоловічий монастир з назвою «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра» у складі ПЦУ, який би мав статус юридичної особи та мав би право звертатися про надання храму для богослужінь та приміщень для монастирської праці і набути такі майнові права», - написав архієпископ.

Він пояснив, що реєстрація статуту монастиря, яка відбулася, сама собою не породжує змін у статусі майнового комплексу Лаври - цей комплекс був і є державною власністю. Частиною комплексу (Верхня Лавра) користується заповідник та інші державні структури, частина передана в користування монастирю московського патріархату та Київській митрополії московського патріархату в Україні, а також її навчальному закладу.

Владика Євстратій наголосив, що комплексне рішення стосовно подальшої долі користування комплексом Києво-Печерської Лаври, очевидно, буде прийматися після того, як на виконання рішення РНБО буде проведено дослідження - яке майно і на яких підставах передане в користування структурам московського патріархату.

«Нинішня юридична адреса монастиря КПЛ ПЦУ є (вірю - тимчасово) тією самою, що і Феодосіївського монастиря ПЦУ навпроти Лаври. Тож поки що йдеться лише про перший, але суттєвий крок - реєстрацію юридичної особи монастиря, який є складовою частиною ПЦУ», - підсумував архієрей.

Нагадаємо, владика Євстратій повідомив, що 1 грудня було зареєстровано статут Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (чоловічого монастиря) Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

Як повідомлялося, у травні Синод Православної церкви України утворив у своєму складі релігійну організацію "Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир)" та доручив митрополиту Епіфанію звернутися до уряду з проханням передати один із храмів Верхньої Лаври й окремі її приміщення в користування ПЦУ.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]