Німеччина та Данія збудують у морі острів вітроенергетики заради відмови від російського газу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Данія та Німеччина до 2030 року планують відкрити в Балтійському морі центр вітроенергетики, що стане важливим кроком у процесі відмови Європи від російського газу.

Вартість цього центру оцінюється в девʼять млрд євро, пише Bloomberg.

Так званий Енергетичний острів Борнхольм повʼяже декілька вітряних парків та розподілить енергію, яку вони виробляють, між Данією і ФРН. Проєкт вироблятиме понад 3 гігавати, чого достатньо для 4,1 млн домогосподарств. 

"Уперше в історії в Європі дві країни співпрацюватимуть у такому проєкті", – заявив міністр енергетики Німеччини Роберт Габек. 

Після запуску до проєкту зможуть долучитися балтійські країни та Польща. Кожного нового партнера будуть узгоджувати і Данія, і Німеччина. 

Енергоострів буде розташовуватись поруч із російськими трубами, якими газ транспортується до Європи.

"Але тепер це буде наша власна енергія, а не газ Росії", – наголосив німецький міністр енергетики. 

Для енергетичного острова знадобляться інвестиції в три млрд євро на інфраструктуру і ще шість млрд – для будівництва морського вітропарку. 

Побудовою займатимуться німецький мережевий провайдер 50Hertz та його данський аналог Energinet. Вони розділять і витрати, і прибуток від проєкту.

Міністр енергетики Данії Ден Йоргенсен запевнив, що країни піклуватимуться, аби проєкт став вигідним і для платників податків. 

Нагадаємо, що Росія продовжує газовий тиск на європейські країни, чим сприяє підвищенню вартості енергоресурсів. Цього місяця росіяни заявили про чергове скорочення потоків газу через "Північний потік", після чого вартість тисячі кубометрів побила рекорд і склала $3200.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]