«Ніяке майбутнє нам не потрібне» - більшість росіян виявили бажання повернутися в XX століття

|
Версия для печатиВерсия для печати

Більшість росіян виявили бажання повернутися в XX століття, такі дані останнього опитування ВЦИОМ. З історичних особистостей громадяни країни хотіли б поговорити з Петром I, і навіть Йосипом Сталіним. Найменшою мірою — з Владіміром Леніним та Катериною II. Політичний оглядач "Ъ FM" Дмитро Дрізе не здивований подібними результатами опитування.

"Всеросійський центр вивчення громадської думки провів дещо незвичайне на перший погляд дослідження. У російського народу запитали: за наявності машини часу в якому столітті ви хотіли б опинитися? Більшість — 29% опитаних — хотіли б відвідати XX століття. Однак, що важливо, лише 4% із них виявили бажання потрапити саме за радянських часів. Найпопулярніша відповідь – XX століття загалом. 

У XIX столітті хотіли б переміститися 16% респондентів, у XVIII – 12%. У більш ранній історичний період — 6%. Кожен п'ятий опитаний не зміг вибрати епоху. А 4% учасників дослідження віддали б перевагу взагалі нікуди не переміщатися, і їх можна зрозуміти. Дивно, що таких було так мало.

Щодо майбутнього, то туди готові вирушити лише 3% опитаних. Це не дивно – невідомість завжди лякає. А раптом його майбутнього не існує в принципі. Втім, не гратимемо у фільм жахів, тож ідемо далі.

Наступне питання: з якими визначними людьми з минулого ви хотіли б поспілкуватися? Результат, чесно кажучи, засмутив. 17% респондентів обрали Петра I, 15% - Йосипа Сталіна. Молодь також виявила інтерес до В.І. Леніну.

Чому результат засмутив? Тому що, здавалося б, стільки було цікавих людей у російській історії, а на виході однаково — Ленін, Сталін та Пьотр Алексєєвіч Романов. Це по-перше. А по-друге, не треба бути великим знавцем, щоб розуміти, що XX століття було чи не найважчим для російської історії...

Головне питання звучить так: а з чого це раптом заговорили про машину часу, минуле, майбутнє? Відповідь лежить на поверхні, повертаємось до початку. Це є вивчення громадської думки, причому, скажімо так, із нестандартним підходом. Висновок такий – якщо вам так подобається минуле, то ви його й отримаєте. З Петром I хочете поговорити, зі Сталіним? Чому б і ні, влаштуємо. Знайдуться аналоги. Це відносно просто знайти аналог в нинішньому непростому часі. І ніякого майбутнього нам не потрібне, ми залишаємося в минулому, тому що нам там подобається."

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]