На 31 році відновлення незалежності України МВС нарешті розсекретило архівні документи про депортацію українців у 1940-х роках

|
Версия для печатиВерсия для печати

В архівних фондах зберігаються ешелонні списки депортації в росію та Середню Азію мешканців Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської області.

Міністерство внутрішніх справ скасувало гриф “Для службового користування” з архівних документів про депортацію населення з території Західної України в 1940-х та 1950-х роках. Про це повідомляє “Урядовий портал”.

У фондах Галузевого державного архіву зберігаються документи, які стосуються масових депортацій населення з території Західної України в 1940-х та 1950-х роках, ешелонні списки громадян Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської області.

“Законом України “Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років” розпорядників архівної інформації зобов’язано надавати та оприлюднювати архівну інформацію щодо репресивних органів та заборонено віднесення архівної інформації репресивних органів до службової інформації”, – зазначили у МВС.

Документи репресивних органів мають бути доступними для громадськості, зокрема роміщені на офіційних веб-сайтах.

Зазначимо, у  жовтні 1947 року відбулася операція “Захід” – каральна акція уряду СРСР проти УПА, примусова наймасовіша депортація населення з заходу України. Одним із головних завдань операції було нейтралізувати український визвольний рух, зокрема діяльність Української повстанської армії та її симпатиків. Протягом одного дня до Казахстану та віддалених районів Сибіру депортували понад 78тисяч осіб.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення по 6 лютого з України депортували 16 222 дитини, 350 дітей вважаються зниклими безвісти.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Через те, що Facebook видалив сторінку видання «Аргумент» з 15 тис підписників за публікацію фото знищених окупантів на початку війни, ми вимушені створити канал у Телеграм, де окрім публікацій з сайту будуть додаткові інформаційні повідомлення. Всі бажаючі можуть підписатись натиснувши кнопку нижче.

 

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]