На Сумщині засудили російського окупанта, який вимагав у цивільних гроші

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Тростянецький районний суд Сумської області визнав російського військовослужбовця Ільяса Садикова винним у порушенні законів та звичаїв війни.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 30 серпня.

10 березня військовослужбовці ЗС РФ, зокрема військової частини 31135, у складі якої перебував Садиков, зайняли село Жигайлівка Охтирського району Сумської області. 

24 березня близько 16 години Садиков, озброєний автоматом, і ще четверо невстановлених наразі військовослужбовців увійшли до господарства, де перебувало подружжя власників.

Садиков став вимагати у цивільних гроші в іноземній валюті. При цьому його товариші наставляли автомат на потерпілих, перезаряджаючи зброю і досилаючи патрон у патронник, а також зробили декілька пострілів.

Сприймаючи погрози реально, жінка віддала Садикову 1000 гривень і 500 євро. Військовий гривні викинув, а іноземну валюту забрав.

Окупанти відступили з села 26 березня, понісши втрати.

У судовому засіданні потерпілі підтвердили ці обставини. Розповіли, що неподалік від їхнього господарства знаходиться тік (зерносклад), куди заїхали російські автомобілі і БТР. Поруч був пустий будинок і російські військові заселилися туди. Спочатку солдати прийшли і сказали, що будуть жити поряд, обличчя мали не прикриті. Вдруге вони навідалися у вечірню пору, ходили по будинку, клацали затвором автомата, шукали зброю. Один із військових у грубій формі сказав, що йому потрібні гроші. Цього військового господиня добре запамʼятала, тому що він був вищий на зріст і мав не словʼянську зовнішність.

Надворі один із солдатів ударив господаря під коліна, так що він упав і Садиков знову повторив вимогу віддати гроші, кажучи, кажучи, що знає, що його діти живуть за кордоном і тому в них є гроші. Потім чоловіка повели до сусіднього будинку, посадили на диван і військовий біля нього клацав пістолетом. Жінка віддала 500 євро, які чоловік заробив, коли їздив у Німеччину до дочки. 

Місцевий житель суду повідомив, що 15.03.2022 у село Жигайлівка з боку села Боромля заїхали військові, які заселилися в місцевій школі і говорили, що вони з «ЛНР», «ДНР». Через пару днів зайшли також регулярні російські війська. Їхня форма відрізнялася, зокрема в донецьких та луганських форма була болотяного кольору, а в російських військових більш світла. Бойовики «ЛНР», «ДНР» мали білі стрічки на руках і ногах, а росіяни червоні. По сусідству з потерпілими був пустий будинок і там проживали російські солдати офіцерського складу.

За два дні до відступу російські солдати збирали мисливську зброю у місцевих мешканців. Оскільки свідок мисливець, то він їздив з російськими військовими та збирав зброю. Він також запамʼятав Садикова, який привертав увагу не словʼянською зовнішністю.

Після деокупації у розпоряджені слідчих опинились особисті документи Садикова, зокрема: страхове свідоцтво обовʼязкового пенсійного страхування, карта «Школьник город Тюмень», посвідчення старшого машини як військовослужбовця військової частини, паспорт громадянина РФ, військовий квиток і залізний жетон овальної форми сірого кольору з написом «ВС РОССИИ ВС-339955».

Фото Садикова виявили у соцмережах, а також на одному з сайтів як гравця футбольної команди. Експерт підтвердив, що на фото зображена одна і та ж особа. 

Господиня видала правоохоронцям два патрони від автомата Калашникова. За висновком експерта, один патрон виготовлений у 1984 році Ульянівським машинобудівним заводом (м. Ульянівськ, РФ). Патрон із маркуванням «60-87» виготовлений у 1987 році Фрунзенським машинобудівним заводом (м. Фрунзе, Киргизька СРСР).

Доводи адвоката про те, що прокурор не довів, що його підзахисному були відомі, закони та звичаї війни, суд відхилив, оскільки знання звичаїв та законів війни презюмується в силу перебування на військовій службі.

Садикова засудили до 11 років позбавлення волі.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]