На Тернопільщині освячено храм, який колишній політв’язень відновив за пенсію

|
Версия для печатиВерсия для печати

У селі Литячі Товстенської громади освятили відновлений костел. Цей храм за гроші з пенсії та з допомогою меценатів відновив колишній політвʼязень, народний депутат України другого скликання Микола Горбаль.

За його словами, костел освятили на честь Папи Івана Павла ІІ, інформує Суспільне.

Микола Горбаль над відновленням храму працював 7 років. Зараз чоловікові 83 роки. Він зберігає фото, де видно, як виглядала церква до відновлення.

Чоловік розповів, що храм збудований та освячений римо-католиками у 1887 році. Пізніше його будівлю використовувала радянська влада для колгоспу. Коли колгосп перестав працювати — храм став руїною та смітником. Оскільки римо-католицької спільноти у селі вже немає, церкву вирішили передати греко-католикам.

 

"Це була руїна, а сьогодні святий храм. Я освятив його іменем Папи Івана Павла II. Я його ремонтував, не переробляв на церкву, а ремонтував, як католицький храм. Він може стати храмом для римо-католиків, греко-католиків та православних. Думаю, він буде сприяти обʼєднанню християн України", — розповів Микола Горбаль.

На відновлення храму Микола Горбаль витратив півтора мільйона гривень. До 400 тисяч було пожертв, а решту помаленьку складав з пенсії.

Настоятель храму отець Михайло Вітовський каже, у селі є каплиця, до якої приходили парафіяни УГКЦ до того, як відновили храм.

"Сьогодні щось таке найдорожче, найкраще записується на сторінках нашої історії. Ніхто б не подумав, що в цей храм, який був занедбаний, зруйнований, з якого колись зробили склад - ми підемо служити", - каже священик.

 

За словами настоятеля храму, у парафії є 35 парафіян.

Митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин взяв участь в освяченні храму. Він народився у цьому селі. 

"Тут живуть дуже гарні люди. Як бачите, в тому розумінні, що змогли відновити таку святиню в такий час, де завжди був недостаток, криза, але для Бога віддають останнє", - наголосив архиєпископ.

Житель села Литячі Іван Стефанишин каже, громада чекала на відбудову цього храму.

"Колишній костел відбудований як греко-католицька церква і освячений. Це велика подія для села. Навіть під час війни, освячення храму є щось дуже значне. Бо храм — це запорука нашої віри в перемогу та життя".

Мико́ла Андрі́йович Го́рбаль (нар. 10 вересня 1940, Воловець, Дистрикт Краків, Генеральна губернія, Польща) — український музикант, поет, політик, громадський діяч, член Української Гельсінкської групи (УГГ). Лемко за походженням. Тричі увьязнений радянською владою за сфальсифікованими звинуваченнями.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]