Нападника на полтавську журналістку оштрафували на 20 євро

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Віталія Бурмаку – нападника на полтавську медійницю, головну редакторку інтернет-видання “Коло” Тетяну Цирульник оштрафували на 850 гривень.

Про це журналістка повідомила у фейсбуку, зазначає ZMINA

 

Інцидент стався 9 травня, коли журналістка робила репортаж біля монумента слави. Вона спитала у чоловіка з портретом, за його словами, родича, який покладав квіти до монумента, чи розуміє він, що це російські наративи.

Водночас інший чоловік, який знімав людину з портретом, назвав редакторку “бандерівкою” й почав її ображати.

Потім один з чоловіків схопив її й почав штовхати. Медійниця не чинила опору, тож нападник доштовхав її до клумби, штовхнув у спину. Тільки-но вона вийшла з клумби, він сказав їй: “Зараз отримаєш” – і вдарив по обличчю. 

За рішенням суду, за це Бурмака заплатить 850 гривень штрафу.

Попри те, що медійниця воліла б іншої кваліфікації справи, вона каже, що задоволена рішенням.

“Що не залишилась сама у цій біді, мала багато підтримки моїх колег, мій кривдник не лише мене, він усіх зачепив журналістів. І не лише журналістів, я отримала дуже багато підтримки, дякую, друзі, колеги, полтавці й не тільки полтавці. Я задоволена роботою поліції, прокуратури, суду, медіаорганізацій, які підтримують журналістів (не називаю вас поіменно, бо боюсь, що когось забуду)”, – написала вона.

Цирульник уточнила, що їй хотілось, щоб кривдника судили за частиною 1 статті 345 Кримінального кодексу України – “Погроза або насильство щодо журналіста”. На її переконання, це було дуже важливо і для неї, і для журналістської спільноти: щоб покарали саме за напад на журналіста. Але в тому, що таку кваліфікацію не призначили, є і її провина, визнала Цирульник.

“Якби я вдягнула кепку з лого Kolo.news або жилетку PRESS, або той клятий бейджик-посвідчення журналіста, то, швидше за все, мене б усе одно ударили, але це дало б підставу кваліфікувати справу саме як напад на журналіста”, – пояснила Цирульник.

Протягом трьох років після рішення суду потерпіла має право подати ще цивільний позов до кривдника.

Водночас Тетяна Цирульник розповіла, що розчарована реакцією деяких колег на інцидент.

“Це соромна річ, але я скажу, бо мені після цього стане легше психологічно: я уже НЕ можу себе почувати у безпеці поруч з колегами. Не повертайтесь спиною, коли ваших б’ють”, – написала вона.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]