Наступ росії сів на мілину – аналітика The New York Times

|
Версия для печатиВерсия для печати

Видання скептично оцінило територіальні здобутки росіян після проведеної мобілізації.

Після місяців перекидання солдатів на схід України, прогрес Росії по суті зводиться до наступного: три невеликих населених пункти і частина Бахмута, гучне поле бою з обмеженою стратегічною цінністю. Про це йдеться в аналітичному матеріалі Джоша Холдера і Марко Ернандеса для The New York Times, де вони детально проаналізували територіальні здобутки росіян за допомогою карт.

Порівняйте це з тим, чого Москва сподівалася досягти своїм зимовим наступом: захопити весь Донбас, який містить ще десятки населених пунктів, деякі з них набагато більші за Бахмут. Для цього Росії довелося б знову і знову відтворювати і вигравати битви такого ж масштабу, як за Бахмут.

Прорив для Росії виглядає дедалі менш імовірним. Незалежно від результату битви за Бахмут, нездатність Москви закріпитися на Донбасі показує, наскільки мало досягнуто її наступальними діями і наскільки важко її військовим вдається захоплювати міські райони протягом всієї війни.

Після мобілізації сотень тисяч військовослужбовців Росія вже не відчуває гострої нестачі кадрів, як це було восени, коли вона втратила значну частину північного сходу в результаті несподіваного українського контрнаступу.

Але навіть з більшою кількістю військ і вогневої потужності Росія в кращому випадку змогла просунутися вперед лише на кілька сантиметрів, зіткнувшись з добре підготовленими українськими позиціями, захищеними підвалами і будівлями, з добре укріпленими за майже десятиліття бойових дій оборонними лініями.

Українці боролися з підтримуваними Росією сепаратистами на Донбасі протягом багатьох років до повномасштабного вторгнення в лютому минулого року.

Цьогорічна атака російських військ поблизу Вугледара закінчилася поразкою після того, як українські солдати влаштували засідку на погано організовану колону танків. Спроба захопити місто Авдіївку протягом останніх тижнів так і не увінчалася успіхом, хоча російські обстріли майже не припиняються.

А стійка українська оборона витримує хвилю за хвилею російських атак, спрямованих на оточення Бахмута, в якому колись мешкало близько 70 тисяч людей. Втрати з обох сторін величезні, але територія, що переходить з рук в руки, мізерно мала.

Росія намагається досягти успіху, тому що вона ледве стабілізувалася після втрат восени, перш ніж почати свій зимовий наступ, сказав Майкл Кофман, директор з вивчення Росії в CNA, дослідницькому інституті у Вірджинії, в подкасті "Війна на скелях" минулого місяця.

"Російські збройні сили не мають достатньої боєздатності, – сказав Кофман. – Схоже, що і боєприпасів у них теж не вистачає. І вона не може замінити молодше керівництво за такий короткий проміжок часу".

Наступальними діями Росії в Бахмуті керувала приватна військова компанія "Вагнер", яка завербувала десятки тисяч ув'язнених з російських в'язниць в обмін на обіцянку свободи.

За словами українських чиновників, тривала і кровопролитна боротьба за Бахмут виснажила запаси бойовиків "Вагнера" з-поміж ув'язнених, що змусило компанію використовувати більше своїх професійних новобранців. Військові аналітики скептично ставляться до того, що Росія може повторити свою стратегію майже суїцидальних штурмів полонених, яку вона застосувала в Бахмуті, в будь-якому з майбутніх українських міст.

Ці бої призвели до значних втрат і для України. Українські військові готові розпочати масштабний контрнаступ цієї весни, і, продовжуючи спроби утримати Бахмут, вони втратили десятки загартованих у боях солдатів, які могли б бути використані в наступі. На півдні Київ зіткнеться з добре підготовленою російською мережею траншей, танкових пасток і мінних полів.

Українським військам також доведеться боротися з постійною нестачею боєприпасів. Західні чиновники висловлюють занепокоєння з приводу швидкості, з якою Україна виснажує артилерійські запаси, випускаючи тисячі снарядів на день, захищаючи Бахмут за будь-яку ціну. Західні виробники нарощують виробництво, але знадобиться багато місяців, щоб нові поставки почали задовольняти попит.

Як просування Росії на Донбасі сповільнилося з початку війни

Для того, щоб успішно захопити Донбас до кінця березня, російській армії потрібно було б відтворити імпульс, який вони мали на початку війни, коли вони застали Україну зненацька і за лічені тижні захопили значні території країни, в тому числі десятки населених пунктів на сході України.

Але за кілька місяців після вторгнення стрімке просування Росії вичерпало себе, навіть коли вона звузила свої амбіції і зосередилася на Східній Україні. Попри мобілізацію сотень тисяч новобранців, зимовий наступ Росії став ще гіршим.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:02
Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
10:20
Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
10:01
Верховний суд підтвердив, що упц мп не має прав на користування Спасо-Преображенським собором у Чернігові
08:00
Ворог окупував Новоселидівку та Петрівку і просунувся біля 12 населених пунктів
20:00
У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
18:02
"Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості
16:08
На Рівненщині та Одещині три громади перейшли до ПЦУ
14:05
Браковані міни: Міноборони проігнорувало проблеми та відправило боєприпаси на фронт, - ЗМІ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]