Незаконне отримання інвалідності: у МСЕК, лікарнях і обласних прокуратурах проходять обшуки
У рамках розслідування зловживань під час отримання інвалідності правоохоронці проводять обшуки у медико-соціальних експертних комісіях (МСЕК), лікарських установах та обласних прокуратурах різних регіонів.
Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.
За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора в межах розслідування фактів неправомірного отримання інвалідності посадовими особами, зокрема прокурорами, проводяться обшуки працівників МСЕК, у лікарських установах, де могли бути видані незаконні довідки та рішення, а також в прокуратурах кількох областей України.
Кримінальне провадження розслідується за ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора. Досудове розслідування здійснюється Державне бюро розслідувань.
«Обшуки проводяться у кількох обласних прокуратурах, лікарнях та МСЕК, де були виявлені факти видачі довідок з ознаками фальсифікацій. Вилучено медичну документацію та особові справи, що можуть слугувати доказами у розслідуванні. Триває робота зі встановлення ланцюгів причетних осіб. Комплексні слідчі та розшукові дії включають допити свідків та перевірку правомірності медичних висновків, на підставі яких було встановлено групи інвалідності», - зауважили в ОГП.
Разом з цим Офіс генерального прокурора продовжує службове розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності, яке охоплює всі регіони, спецпрокуратури та центральний апарат.
Станом на сьогодні в органах прокуратури усіх рівнів налічується 523 прокурори, які мають інвалідність. Цей показник становить менше 6% від загальної чисельності прокурорів і не перевищує 10% по прокуратурам. Значне перевищення цього відсотку спостерігається в прокуратурах Хмельницької (29%) та Черкаської областей (27%).
Відповідно до ст. 86 Закону "Про прокуратуру" прокурори, визнані особами з інвалідністю I або II групи, мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за вислугу років за наявності відповідного 10-річного стажу. 229 прокурорів або близько 70% від числа тих, хто мають І та ІІ групи, отримують пенсію на таких підставах. Майже половина від загальної суми пенсій, що виплачується цим працівникам щомісяця, припадає на органи прокуратури Черкаської та Хмельницької областей.
Фото: ОГП
На цю тему:
- Більше половини керівників і лікарів МСЕК на Харківщині мають пенсії, багато хто має значні статки, - Харківський антикорупційний центр
- МОЗ вже скасувало 74 рішення Хмельницької МСЕК про надання груп інвалідності військовозобов'язаним, у 3 146 справах рішення МСЕК було визнано сумнівними — ЗМІ
- Син лікаря вінницької МСЕК Власюка, у якого знайшли 13 квартир і три Tesla, працює радником Зеленського, - журналіст Ніколов
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 21:28
- Проєкт Держбюджету-2025 позбавляє Україну навіть шансів на перемогу, - Порошенко
- 21:19
- Україна здатна зробити власну ядерну бомбу за кілька місяців, якщо США припинять військову допомогу, - Times
- 21:08
- Євген Плінський: хто він насправді? Розкішний маєток, зв’язки з держзрадником і «арештовані» ділянки
- 20:00
- У четвер трохи сніжитиме на півночі України, дощитиме на півдні
- 18:08
- Або адаптація та зміни, або росія просто знищить Україну
- 16:38
- Вбивство Фаріон: арешт підозрюваному Зінченку продовжили
- 16:13
- Як злочинці в Україні використовують Telegram та інші платформи
- 14:46
- Українці суттєво менше донатять на армію, – Bloomberg
- 12:39
- СБУ підірвала керівника штабу ракетних кораблів ЧФ РФ
- 12:05
- Донька і племінник нардепа - "слуги народа" Геннадія Касая купили в Дубаї нерухомість на $1 млн. "Правоохоронці", звісно, цього не бачать
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.