Новостворені Служби відновлення наслідують практики своїх попередників САД, — експертка
Новостворені Служби відновлення (колишні САДи з підпорядкування Укравтодору) — одні з ключових гравців у відбудові країни. У їхньому розпорядженні — мільярди гривень. Але їхні практики не стали кращими і ті ж самі, якими були за функціонування САД.
Про це йдеться в матеріалі виконавчої директорки Інституту законодавчих ідей Мартини Богуславець «СЛУЖБИ ВІДНОВЛЕННЯ ЧИ СТАРА СІТКА АВТОДОРУ. КОМУ ДОВІРИЛИ ВІДБУДОВУ2022 року» для Дзеркала тижня.
САДи, як і ОВА, активно критикували за мільярди на ремонти доріг під час війни. А 2023-го, коли Служби автодоріг стали Службами відновлення, критики поменшало, хоча ремонт та утримання доріг залишилися у пріоритеті, та й підходи до освоєння коштів не змінилися.
Нині вони є замовниками робіт із відбудови у 24 регіонах. САДи стали розпорядниками понад 34 млрд грн тільки з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.
У війну Служби відновлення, як і більшість розпорядників бюджетних коштів, у закупівлях користуються можливістю укладати прямі договори на мільярди гривень, а також опціями збільшити вартість договорів через закупівлі додаткових робіт. Якщо 2023 року конкурентних закупівель на Prozorro Служби розмістили на 21,5 млрд грн очікуваної вартості, то прямих — у 2,5 разу більше, на майже 54 млрд грн.
Агентство відновлення активно впроваджує антикорупційні заходи на вищому рівні. Однак їх варто першочергово спустити до регіонів, де і здійснюються закупівлі та виконання проєктів відбудови, пише авторка.
Служби й досі працюють з формальними антикорпрограмами, з недіючими громадськими радами, а про конкурси на посади там узагалі забули.
Нині середньостатистична Служба — це 58-60 працівників. Середня заробітна плата працівника у 2022 році близько 30 тис. грн у місяць.
"У керівників зарплати вищі — в середньому 73 тис. грн або 2 тис. дол. в місяць. За нашими даними, найбільше у 2022 році отримали начальники Служб у Хмельницькій (1,81 млн грн або майже 50 тис. дол.), Чернігівській (1,75 млн грн або майже 48 тис. дол.), Чернівецькій (1,57 млн грн або майже 43 тис. дол.), Івано-Франківській (1,53 млн грн або майже 42 тис. дол.) та Тернопільській (1,39 млн грн або 38 тис. дол.) областях.
Проте, незважаючи на достатньо високі зарплати, існують серйозні ризики призначення на посади керівників Служб відновлення осіб з низьким рівнем доброчесності.
У 2019 році НАБУ затримало керівника САД у Миколаївський області під час одержання ним траншу відкату — 90 тис. дол.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 17:04
- Корумповану Полтавську обласну МСЕК приєднали до корумпованої обласної лікарні рішенням корумпованої Полтавської обласної ради
- 16:19
- Рада скасувала пільги позбавленим звання Героя України
- 16:02
- Скасування арешту 2,6 млрд грн онлайн-казино, понад 200 закритих справ щодо п’яних водіїв: ВРП позбавила суддю Смик доплат аж на три місяці. Хабарами надолужить!
- 15:21
- «Аль-Маядін»: ССО України воюють на боці повстанців у Сирії
- 15:02
- ДБР затримало багату людину - ексзаступника голови Вищого господарського суду Ємельянова. Це більше схоже на перерозподіл злодійських статків, а не на покарання зла
- 14:50
- Олексій Чернишов став міністром на ідіотській посаді
- 14:02
- Бутусов: Про три гучні кадрові призначення в ЗСУ та ОП
- 13:38
- Посли G7 - українській владі: Свобода преси є важливою для просування України на шляху до НАТО
- 12:06
- ВВС: українським військовим наказали утримувати позиції на Курщині до інавгурації Трампа
- 12:03
- "Вовина тисяча": влада вас "бере на карандаш"
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.