Обхідні схеми для переказів у понад 150 тис.грн можуть бути небезпечні

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Від 1 жовтня в Україні діятимуть ліміти на р2р-перекази до 150 тис. грн. Як наголосили в НБУ, таке обмеження буде діяти, доки банки не посилять власні системи фінансового моніторингу. В інтернеті вже зараз зʼявилося багато пропозицій як обійти обмеження від Нацбанку. 

Телеграм-канали, зокрема, рекламують так звані криптогаманці з нібито підключенням до Google Pay/Apple та денним лімітом у 5000€ та відсутністю фінмоніторингу. В ексклюзивному коментарі виданню Комерсант український заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло розповів, що співпраця з такими гаманцями може бути небезпечна.

“Це так званий квазібанк. Ви перераховуєте туди гроші, потім вони вже перераховують їх вашому контрагенту. В цьому випадку гарантія на можливість розрахунку нічим не підкріплюється і залежить лише від добросовісності й фінансової стійкості цієї схеми”, – розповів експерт.

На думку Ярослава Жаліла, різноманітні обхідні шляхи, які будуть стосуватися лімітів на р2р-перекази з’являтимуться і надалі.

“Якщо йдеться про обмеження р2р, то обмежити розрахунки умовно в режимі купівлі й тд ми не можемо по суті, бо завжди знайдеться якийсь субститут, який допоможе “обійти” ці обмеження. В умовах фінансової транспарентності та диверсифікованих фінансових потоків, коли можливостей так чи інакше спрямовувати кошти багато, контроль за якимось одним параметром малопродуктивний. Цей контроль може ускладнювати сам процес, але в жодному разі він не припинить бажані грошові потоки”, – зазначив заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень.

На його думку, в Україні  взялися за контроль фінансових потоків громадян, бо влада намагається зайнятися облікуванням всього бізнесу в Україні.

“Чому на грошові потоки так насіли? Тому що вони можуть обслуговувати необлікований бізнес: інтернет-магазини чи інші приватні компанії. Є намагання все оподаткувати, бо це все великий бізнес”, – повідомив він.

Насправді питання контролю за грошовими потоками не є суто українським. Наразі ця тема актуальна чи не для всього світу.

“Це не лише питання України, це питання на рівні ЄС. Зокрема, в Євросоюзі створюються нові структури, заплановано посилення контролю стосовно рухів коштів, які потенційно можуть використовуватися для фінансування тероризму, наркотиків і тд. Тобто питання фінмоніторингу, спостереження за рухом коштів — це не наш винахід. Все в рамках загальних міжнародних зобов’язань”, – розповів Ярослав Жаліло.

Однак головне питання реального, а не номінального забезпечення контролю і цього можна досягти лише ухвалюючи комплексні, а не точкові рішення. 

“Мені здається, що тут не треба покладатися на якісь такі окремі обмеження, по типу обмежень р2р, а зайнятися питанням функціонування інтегральних систем, які просто відстежують фактично рух коштів по певному конкретному контрагенту. 

Якщо кошти рухаються будь-яким безготівковим способом, вони в будь-якому разі залишають цифровий слід. За цим цифровим слідом, використовуючи мінімальні технології обробки інформації і її агрегації можна відстежити всі рухи. Як то кажуть — була б на це політична воля. Я думаю, що саме такі системи мають функціонувати й далі вже треба виокремлювати ті операції, які очевидно видаються підозрілими й зрештою ведуть до небажаних контрагентів”, – повідомив Жаліло.

Зазначимо, що ліміт у 150 000 грн на місяць для переказів фізичних осіб “з карти на карту” буде діяти з 1 жовтня на пів року.

Обмеження стосуватиметься лише вихідних переказів за усіма рахунками клієнта, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб. 

Такі обмеження не застосовуватимуться до рахунків волонтерів, які відповідають критеріям, визначеним постановою, та осіб, щомісячні доходи яких з підтверджених джерел перевищують суму встановленого обмеження. 

Крім того, ліміти не діятимуть у разі переказу коштів між власними рахунками клієнта, відкритими в одному банку, та щодо переказів юридичних осіб. Операції за реквізитами IBAN не обмежуватимуться.

Як повідомляє Нацбанк, метою запровадження лімітів є боротьба з «дропами» – людьми, які за оплату передають реквізити та дані своїх карткових рахунків у користування третім особам. Такі рахунки використовують як «транзитні» для переказу та «відмивання» незаконних коштів.

За даними НБУ, через картки «дропів» може проходити близько 200 млрд грн на рік.

Джерело:  Комерсант український


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

21:52
Угода, яку США пропонували Зеленському, передбачала економічну колонізацію України, -Telegraph
20:00
Погода в Україні на тиждень: 18 – 23 лютого 2025 року
18:05
Юрій Касьянов: Буде сказано багато страшних речей
17:10
Тарас Загородній: Ну мені нравиця, як воно горить, люди бігають, суєтяться ... Про ЄС і США
16:54
Україна вже отримала майже 70 винищувачів F-16 - Le Monde
15:45
В Мінагрополітики радіють, що агрохолдинг уряду Саудівської Аравії вже контролює 200 тисяч га землі в Україні, а буде ще більше
14:14
Зеленський непереконливо заперечує зрадницький "Оман-2": Україна нічого не знала про перемовини РФ і США у Саудівській Аравії і не визнаватиме їх
13:35
Рейтинг Зеленського обвалився до 15,9% - ЗМІ
12:38
ЗСУ вразили Ільський НПЗ і станцію «Кропоткінська»
12:27
Порошенко доказово розповів про дегенерацію влади Зеленського, яка жене Україну до катастрофи

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]