ОПОРА: Чому варто відмовитись від Telegram

|
Версия для печатиВерсия для печати

Сьогодні наша команда вирішила остаточно закрити канал в Телеграмі та сконцентрувати нашу увагу на розвитку інших медійних майданчиків. Для нас це майже як постріл у ногу, адже відповідно до нашого дослідження, опублікованого у серпні 2022 року, 39% українців зараховують цю мережу до топ-2 основних джерел інформації. А відповідно до результатів дослідження ОПОРИ про медіаспоживання українських біженців у Польщі, 64% респондентів використовували його для споживання новин, а 44% назвали головним джерелом інформації. Відповідно для нас, як організації, важливо було б доносити наші повідомлення саме через цю соцмережу. Однак ми вважаємо Телеграм небезпечною для інформаційної стійкості України платформою та наполегливо радимо іншим також відмовитися від його використання.

Чому варто відмовитись від Телеграму попри його популярність в Україні - пояснює Громадянська мережа ОПОРА.

На це є декілька причин: 

  • Телеграм, імовірно, тісно повʼязаний із російськими спецслужбами та олігархами. Засновник цього месенджера — Павло Дуров, який також створив російську соціальну мережу "ВКонтакте", — раніше тісно співпрацював з ФСБ. Також Телеграм, імовірно, отримує фінансування від низки російських олігархів (детальніше читайте тут). 
  • У 2019–2020 роках російська влада планувала заборонити Телеграм через поширення “екстремістського і терористичного контенту”. Однак у 2020 році уряд РФ відмовився від блокування та подякував Телеграму за співпрацю. До яких даних отримали доступ російські спецслужби — питання відкрите. 
  • У Телеграмі відносно легко отримати доступ до будь-якого листування. Інші месенджери (наприклад, WhatsApp чи Signal) містять вбудоване наскрізне шифрування (воно гарантує, що прочитати повідомлення можете лише Ви та відправник, а інші люди побачать їх як набір символів). У Телеграмі ця функція доступна, однак вона не діє автоматично для всіх чатів. Більшість чатів може завантажити будь-хто, використовуючи нескладні коди для аналізу API Телеграму. 
  • Телеграм зберігає Ваші дані (контакти, IP-адресу, тип пристрою, з якого ви заходите до месенджера), не анонімізує їх та може використовувати їх для стеження. 
  • Телеграм — один з основних майданчиків поширення дезінформації в Україні. На відміну від інших соціальних мереж (Facebook, Instagram, Twitter), Телеграм не має жодних політик модерування контенту. Тож навіть якщо ви продаєте на платформі зброю чи наркотики, пропагуєте ПВК Вагнера чи розміщуєте відео вбивств українських військових, — Телеграм дозволить вам все це зробити.

Зараз роботу цього месенджера не контролює ні сама компанія "Телеграм", ні, скажімо, українська влада.

Як убезпечити себе, якщо ви все ж плануєте далі використовувати Телеграм?

Перш за все подбайте про безпеку власних даних. Найлегший спосіб це зробити — налаштувати конфіденційність облікового запису.  Детальні інструкції з налаштування — у цьому дописі Національної поліції. 

Крім того, ми радимо:

  • захистити ваш Телеграм паролем; 
  • увімкнути двофакторну автентифікацію для свого облікового запису;
  • задля безпеки ІР-адреси використовувати сервіси VPN (наприклад, ClearVPN);

Під час користування Телеграмом варто памʼятати і про такі заходи безпеки:

  • не поширювати особисту інформацію, яка дозволяє легко вас ідентифікувати;
  • не публікувати фото чи відео, які можуть загрожувати національній безпеці (так, навіть у приватних повідомленнях);
  • не використовувати Телеграм на робочому місці, особливо якщо ваша робота повʼязана із державними структурами; 
  • час від часу перевіряти, чи не підключені до вашого акаунту сторонні пристрої (це можна переглянути у налаштуваннях у розділі “Активні сеанси” (на компʼютері) або “Пристрої” (у мобільній версії).

Якщо ж ви використовуєте Телеграм як майданчик для отримання новин, переконайтесь, що ви слідкуєте за каналами офіційних органів влади або справжніх зареєстрованих ЗМІ, які мають певний авторитет та відповідальність перед українським законодавством. Памʼятайте, що анонімні Телеграм-канали (Труха, Инсайдер UA тощо) часто повідомляють дезінформацію та не несуть за це жодної відповідальності. Крім того, такі анонімні канали можуть насправді бути підконтрольними російським спецслужбам.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]