Особливий цинізм: голова АМКУ Кириленко, підозрюваний у незаконному збагаченні, хотів поїхати у відрядження до Парижа. Суд відмовив
Керівник Антимонопольного комітету України Павло Кириленко, якого підозрюють у незаконному збагаченні на 72 мільйони гривень, мав поїхати в закордонне відрядження. Вищий антикорупційний суд йому відмовив.
Про це йдеться в постанові ВАКС від 29 листопада, яку було опубліковано нещодавно.
У документі йдеться, що до суду надійшло клопотання адвоката Кириленка про тимчасову зміну запобіжного заходу. Сторона захисту просила ВАКС з 30 листопада по 8 грудня скасувати обов’язок не відлучатися з Києва без дозволу.
Впродовж 2-6 грудня голова АМКУ мав бути в закордонному відрядженні у Парижі на Глобальному форумі з конкуренції Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Своє прохання сторона захисту пояснила тим, що раніше до АМКУ надійшли запити про участь у заході. Пізніше очільник Кабінету Міністрів Денис Шмигаль погодив участь українських чиновників на форумі, серед яких був і Кириленко. Адвокат Кириленка заявляв, що участь його підзахисного - "це не право, а особистий обов’язок".
Однак суддя відмовила у зміні запобіжного заходу. Вона пояснила, що згідно із законодавством, замість Кириленка на міжнародний захід можуть поїхати його заступники.
Також у постанові зазначено, що передумовою для узгодження Шмигалем цього відрядження був лист з обґрунтуванням необхідності поїздки, інакше б прем'єр його взагалі не розглядав. Суд припустив, що такий лист міг ініціювати сам голова АМКУ.
Справа Кириленка
Нагадаємо, у березні 2024 року НАБУ відкрило справу проти голови АМКУ Кириленка після розслідування про елітне майно його родини.
Як повідомлялося, журналісти виявили, що родина Павла Кириленка у період 2020-2023 років придбала нерухомість і автівки загальною ринковою вартістю понад 70 мільйонів гривень.
Йдеться про великий маєток та дві земельні ділянки під Києвом, 200 квадратних метрів офісної нерухомості в столиці, два кросовери, три квартири з паркомісцями в елітних житлових комплексах Києва та чотири апартаменти з паркомісцями в Ужгороді, оформлені на батьків та бабусю дружини. При цьому, елітну нерухомість в Ужгороді купували вже під час повномасштабної війни.
Водночас ніхто з родичів Кириленка не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно, а сам посадовець не вказував в декларації нерухомість та авто, якими користується його родина.
У серпні 2024 року САП повідомила про підозру Кириленку в незаконному збагаченні на 56 млн грн.
28 серпня 2024 року суд обрав голові АМКУ Кириленку запобіжний захід у вигляді застави у 30 млн грн. Підозрюваний у незаконному збагаченні голова АМКУ Кириленко вніс 30 мільйонів застави.
На цю тему:
- Глава АМКУ Кириленко пояснив слідчим, що його родина заробила $300 тис. на продажі малини, - ЦПК
- Щури соціального ліфту Єрмака-Зеленського: довірений член ЗЕкоманди Кириленко теж виявився хапугою
- Голові АМКУ Павлу Кириленку змінили підозру у справі про незаконне збагачення; він - типовий український прокурор
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У середу сніжитиме й дощитиме на більшій частині України
- 19:15
- Судитимуть прокурора Гунька, якого упіймали на отриманні $170 000 хабаря
- 19:07
- Культурні та просвітницькі заходи до Дня Соборності в Україні (ПЕРЕЛІК)
- 18:07
- Північна війна: спроба Трампа приєднати до США Гренландію може стати початком нової битви за Арктику
- 17:59
- Порт Тартус у Сирії розірвав інвестиційну угоду з компанією із росії
- 16:56
- На виборах Зеленський розгромно програє Залужному: 68% проти 31% (ОПИТУВАННЯ)
- 15:29
- Побив сестру загиблого воїна: на Волині судитимуть попа упц (мп)
- 13:45
- Президент України Зеленський прибув у Давос
- 12:04
- Антикорупційний суд конфіскував квартиру заступника начальника Полтавського обласного ТЦК та СП, але той збагачуватиметься на службі й далі
- 11:14
- Марк Рубіо став новим держсекретарем США
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.