Парламент ЄС підтримав виділення Україні 50 млрд євро на наступні 4 роки
Європейський парламент 17 жовтня підтримав ініціативу Єврокомісії щодо створення Фонду допомоги Україні на суму 50 мільярдів євро.
Про це повідомляє пресслужба Європарламенту.
За відповідну пропозицію віддали 512 голоси "за", ще 45 проголосували "проти" і 63 утрималися.
Переговори з країнами-членами ЄС можуть розпочатися щойно Рада ЄС узгодить спільну позицію.
Йдеться про новий інструмент Ukraine Facility, на який закладають 50 млрд євро на 2024-2027 роки у вигляді грантів та позик на підтримку відновлення, відбудови та модернізації України. Таку пропозицію внесла Єврокомісія у червні 2023 року.
Одна з ключових вимог євродепутатів – використання заморожених російських активів для відбудови України. Також це запобіжники від корупції, шахрайства та інших порушень у використанні європейських коштів в Україні. Серед іншого, депутати наголошували, що фінансування не мають отримувати компанії з олігархічним впливом.
Під час розгляду у комітетах у проєкт внесли деякі зміни для більшої прозорості. Зокрема, це передбачає створення окремого сайту про кошти, виділені Україні на конкретні цілі, та кроки, які зі свого боку здійснила Україна, щоб отримати допомогу. Євродепутати хочуть, щоби внески від третіх країн і міжнародних установ також публікувалися.
Програма для України на 50 млрд євро є частиною перегляду довгострокового бюджету ЄС у зв'язку з низкою кризових подій, що сталися після 2021 року. Євродепутати вважають, що цей інструмент потрібно схвалити якнайшвидше, у рамках загального перегляду бюджету, щоби із завершенням поточного календарного року мати зрозуміле джерело фінансування для підтримки України. Його мають включити також у річний бюджет 2024 року, перемовини про який будуть вести у листопаді.
За інформацією ЗМІ, Угорщина хоче розділити цей пакет підтримки і пропонує початково погодити 25 млрд євро.
Нагадаємо: у червні 2023 року Єврокомісія запропонувала створити спеціальний інструмент Ukraine Facility з бюджетом до 50 млрд євро на період з 2024 по 2027 рік у формі грантів та кредитів.
Цей фонд замінить двосторонню підтримку, яку наразі надає ЄС в рамках Інструменту сусідства, розвитку та міжнародного співробітництва "Глобальна Європа" (NDICI) та програми MFA+ на суму 18 млрд євро, термін дії якої закінчується наприкінці 2023 року.
На цю тему:
- Рада затвердила довічний фінмоніторинг політично значущих осіб
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:02
- Імітація слідства, суду та розшуку Віктора Медведчука і його активів: що відбувається зі справами "головного зрадника" та що брешуть в ОГП
- 10:48
- ДБР затримала голову КРАІЛ, його підозрюють у пособництві рф
- 09:01
- Журналісти та правозахисники закликають Верховну Раду не ухвалювати законопроєкт №10242
- 08:00
- Ворог окупував Сонцівку на Донеччині та значно просунувся
- 20:00
- У середу в Україні буде хмарно, дощитиме на заході та сході
- 19:50
- Типовий "слуга народа" Куницький втік з України до США
- 18:11
- Чому найстійкіші супербактерії в світі "гартуються" в українських лікарнях
- 16:17
- Після допиту в СБУ Бойко "па рускі" вибачився перед українцями та назвав путіна воєнним злочинцем
- 16:02
- Корсун: Шахрайські "кредити через Дію" - повертаються
- 15:24
- Справа щодо нардепа Тищенка за побиття учасника бойових дій у Дніпрі вже в суді
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.