Персональні дані призначених Трампом високопосадовців вільно «гуляють» мережею

|
Версия для печатиВерсия для печати

Номери телефонів і електронні адреси, а подекуди й паролі до поштових скриньок деяких керівників служби безпеки Дональда Трампа доступні в мережі.

Про це повідомляє Європейська правда, з посиланням на німецький журнал Der Spiegel, який провів власне розслідування.

Журналісти видання виявили, що в мережі містяться дані радника Трампа з національної безпеки Майка Волца, координаторки розвідки Талсі Габбард та міністра оборони Піта Гегсета.

Як зазначається, інформація була зібрана через комерційні пошукові системи людей та оприлюднені в мережі дані користувачів.

Багато з цих номерів та адрес досі активно використовуються. Вони пов’язані з акаунтами в соціальних мережах Instagram, LinkedIn, Dropbox та додатками для трекінгу фізичної активності.

Телефонні номери, своєю чергою, відповідають профілям у WhatsApp і Signal.

У розслідуванні наголосили, що це свідчить про нову серйозну вразливість у системі безпеки Вашингтона.

Через ці загальнодоступні дані ворожі спецслужби могли б отримати доступ до пристроїв і переписки шляхом встановлення шпигунських програм. Не виключено, що іноземні агенти могли стежити за спілкуванням, коли Габбард, Волц і Гегсет вели обговорення військового удару у чаті Signal.

Наразі незрозуміло, чи обговорення велося саме через акаунти Signal, прив’язані до приватних номерів, а Габбард відмовилася давати коментарі.

Водночас журнал встановив, що станом на середу, 26 березня, прив’язані до Signal номери Габбард і Волца все ще були доступні онлайн.

Контактні дані Габбард, Гегсета й Волтца частково були знайдені у відкритих базах, частково – в численних витоках паролів. Витоки паролів – поширене явище в інтернеті. Наприклад, у 2019 році дослідник Трой Хант виявив на хакерському форумі понад 773 млн електронних адрес і понад 21 млн паролів.

Дані міністра оборони Гегсета журналісти знайшли через комерційний сервіс контактних даних, який зазвичай використовують компанії для маркетингу та підбору персоналу.

Досить було вказати посилання на його профіль у LinkedIn – і система видала номер мобільного та Gmail-адресу.

Ця адреса й паролі до неї були знайдені більш ніж у 20 відкритих витоках. Із відкритих джерел видно, що адреса використовувалась до недавнього часу, зазначили у розслідуванні.

А його мобільний номер був прив’язаний до акаунта в WhatsApp, який, імовірно, нещодавно видалили.

Мобільний номер і пошту Волца також вдалося знайти через той сервіс.

За даними журналістів, Габбард виявилась обережнішою й, схоже, заблокувала свої дані в деяких сервісах, які містили інформацію про її колег.

Однак її електронна пошта все одно з’являється на сайтах, зокрема WikiLeaks і Reddit.

Загалом її e-mail знайдено більш ніж у десяти витоках. В одному з них – також номер телефону, який, після відновлення, привів до активних акаунтів у WhatsApp та Signal.

Журналісти додали, що проінформували Габбард, Волца та Гегсета щодо інформації. Також вони не перевіряли, чи паролі до електронних скриньок все ще працюють.

Нагадаємо, інцидент розпочався цього тижня, коли головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг опублікував матеріал, де стверджував, що радник Трампа питань з нацбезпеки Волц помилково додав його в чат Signal, де топпосадовці адміністрації обговорювали удари по Ємену.

Після неадекватної реакції на сенсацію з боку високопосадовців, The Atlantic у середу, 26 березня, опублікувало статтю з конкретними даними про дії авіації, що завдавала ударів по Ємену.

«Аргумент»


 На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]