Подробиці мегаскандалу в адміністрації Трампа з секретним чатом в Signal

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:  AP Photo/Mark Schiefelbein, File

Радник президента США Дональда Трампа з національної оборони Майкл Волтц (на фото) випадково додав головного редактора The Atlantic Джеффрі Голдберга до секретного чату, в якому планувалося нанесення ударів по позиціях єменських хуситів.  Обговорення велися через месенджер Signal.

Адміністрація Трампа в понеділок підтвердила виданню The National News Desk (TNND), що випадково надіслала секретну інформацію про військові плани США цивільному журналісту, повідомляє CBS.

Джеффрі Голдберг, головний редактор The Atlantic, стверджував, що його додали до групового чату в додатку для зашифрованих повідомлень Signal, в якому були учасники на ім'я "JD Vance", "Pete Hegseth" і "Michael Waltz". Як повідомляється, учасники чату обговорювали плани нападу на терористичне угруповання "Хуті", яке почало атакувати ізраїльські кораблі через війну єврейської держави з ХАМАС.

"У мене були дуже сильні сумніви в тому, що ця текстова група існує, тому що я не міг повірити, що керівництво національної безпеки Сполучених Штатів буде повідомляти в Signal про неминучі військові плани, - пише Голдберг. "Я також не міг повірити, що радник президента з національної безпеки був би настільки нерозважливим, щоб залучити головного редактора The Atlantic до таких обговорень з вищими посадовими особами США, аж до віце-президента включно".

Він продовжив, сказавши, що наступні тексти "Сигналу" "могли б бути використані для завдання шкоди американському військовому і розвідувальному персоналу, особливо на Близькому Сході, в зоні відповідальності Центрального командування", якби їх прочитав іноземний супротивник.

Голдберг написав, що використання чату Signal для обговорення таких делікатних питань може порушувати Закон про шпигунство. Він також додав, що Вальс налаштував деякі повідомлення в чаті так, щоб вони зникали через один-чотири тижні, що потенційно порушує інші федеральні закони.

Демократи швидко вхопилися за цей звіт. Офіційний акаунт партії X поділився глузливою гіфкою із зображенням жінки, яка користується смартфоном, з підписом "Адміністрація Трампа будує свої військові плани".

Читайте також:  Заїжджена платівка: переговорні стратегії Трампа і раніше приносили не багато удач, а тепер сприймаються контрагентами як знайомий сценарій з добре відомими вразливостями

Також відреагував губернатор Міннесоти Тім Волц, який написав: "Піт Хегсет розсилає військові плани, як запрошення на вечірку студентського братства".

"Це обурливе порушення національної безпеки, і голови повинні полетіти", - розлютився Кріс Делузіо, депутат від штату Пенсильванія, через X. "Нам потрібно провести повне розслідування і слухання з цього приводу в Комітеті з питань збройних сил Палати представників якнайшвидше".

"Кожен з урядовців у цьому текстовому ланцюжку вчинив злочин - навіть якщо це сталося випадково", - додав сенатор Кріс Кунс, демократ від штату Делавер. "Ми не можемо довіряти нікому в цій небезпечній адміністрації, щоб захистити американців".

Читайте також: Американський талібан. Про що тепер мовчатимуть у США 

Рада національної безпеки підтвердила достовірність текстів, якими поділився Голдберг, у заяві для The National News Desk.

"Схоже, що це автентичний ланцюжок повідомлень, і ми вивчаємо, яким чином до нього було додано випадковий номер", - йдеться в заяві. "Цей ланцюжок є демонстрацією глибокої і продуманої політичної координації між вищими посадовими особами. Успіх операції проти Хуті свідчить про те, що не було жодних загроз військам чи національній безпеці.

У відповідь на запит TNND, Білий дім заявив, що віце-президент Джей-Ді Венс надає пріоритет інформованості про дискусії між радниками кабінету міністрів.

"Першочерговим пріоритетом віце-президента завжди є забезпечення того, щоб радники президента адекватно інформували його про суть своїх внутрішніх обговорень", - йдеться в заяві. "Віце-президент Венс однозначно підтримує зовнішню політику цієї адміністрації. Президент і віце-президент неодноразово обговорювали це питання і дійшли повної згоди".

Президент Дональд Трамп у понеділок відреагував на звіт під час прес-конференції і висловив скептицизм щодо повідомлення видання.

"Я нічого про це не знаю, - сказав Трамп. "Я не великий шанувальник The Atlantic. Для мене це журнал, який виходить з бізнесу. Не думаю, що це такий вже й журнал. Але я нічого про нього не знаю. Ти кажеш, що у них було що?"

"Я нічого про це не знаю", - додав він. "Ви мені про це вперше розповідаєте".

А ось як виглядало все очима головного редактора головного редактора The Atlantic Джеффрі Голдберга, який описав всі події в редакторській колонці під назвою "The Trump Administration Accidentally Texted Me Its War Plans"

Читайте також: Трамп визначивсь з напрямком розвитку США - пояснює історик-американіст з ФРН

Адміністрація Трампа випадково написала мені про свої військові плани

Лідери національної безпеки США включили мене в груповий чат, де обговорювали майбутні військові удари по Ємену. Я не міг повірити, що це реально. А потім почали падати бомби.

Світ дізнався про те, що Сполучені Штати бомблять цілі хуситів по всьому Ємену, незабаром після другої години дня за східним часом 15 березня. Я ж знав про можливу атаку за дві години до того, як вибухнули перші бомби. Причина моєї обізнаності проста: об 11:44 ранку міністр оборони Піт Хегсет надіслав мені план військових дій. У цьому плані містилися точні відомості про озброєння, цілі та час ударів.

Тут потрібне деяке пояснення.

Історія, строго кажучи, почалася незабаром після вторгнення ХАМАС у південний Ізраїль у жовтні 2023 року. Хусити - підтримувана Іраном терористична організація, чий девіз свідчить: «Бог великий, смерть Америці, смерть Ізраїлю, прокляття євреям, перемога ісламу», - незабаром почали напади на Ізраїль і міжнародні торгові судна, сіючи хаос у світовій торгівлі. Протягом 2024 року адміністрація Байдена не змогла ефективно протистояти цим атакам хуситів; нова адміністрація Трампа пообіцяла більш жорстку відповідь.

І ось тут на сцену виходимо я і Піт Хегсет.

У вівторок, 11 березня, я отримав запит на підключення в месенджері Signal від користувача, який представився Майклом Волтцом. Signal - це зашифрований сервіс обміну повідомленнями з відкритим вихідним кодом, популярний серед журналістів і тих, хто шукає більшої приватності, ніж можуть запропонувати інші додатки. Я припустив, що цей Майкл Волтц - радник із національної безпеки президента Дональда Трампа. Однак я не був упевнений, що запит дійсно надходив від справжнього Майкла Волтца.

Ми зустрічалися раніше, і хоча мені не здалося дивним, що він міг би зі мною зв'язатися, це все ж таки виглядало незвично, з огляду на напружені стосунки адміністрації Трампа з журналістами - і періодичну одержимість Трампа мною особисто. Мені тут же спало на думку, що хтось міг видавати себе за Волтца, щоб заманити мене в пастку. У наші дні не рідкість, коли зловмисники намагаються змусити журналістів розкрити інформацію, яку потім можна використовувати проти них.

Я прийняв запит, сподіваючись, що це справді радник із національної безпеки і що він хоче обговорити Україну, Іран чи іншу важливу справу.

Читайте також: Світовий порядок 3.0 чи Хаос

Через два дні, у четвер, о 16:28, я отримав сповіщення про те, що мене додають у груповий чат у Signal. Група називалася «Мала група з хуситів».

Повідомлення від «Майкла Волтца» свідчило: «Команда, створюємо групу керівників для координації щодо хуситів, особливо на найближчі 72 години. Мій заступник Алекс Вонг збирає ударну команду на рівні заступників і начальників штабів агентств після ранкової наради в Ситуаційній кімнаті для виконання завдань, і сьогодні ввечері розішле матеріали. Будь ласка, вкажіть найкращого контактного співробітника від вашої команди для координації найближчими днями і на вихідних. Дякую».

Термін «комітет керівників» зазвичай позначає групу вищих посадових осіб з національної безпеки, включно з міністрами оборони, закордонних справ, фінансів, а також директором ЦРУ. Чи варто говорити - хоча я все ж таки скажу, - що мене ніколи не запрошували на засідання комітету керівників у Білому домі, і за всі роки моєї роботи над темами національної безпеки я жодного разу не чув, щоб таку нараду проводили через комерційний застосунок для обміну повідомленнями.

Через хвилину користувач, позначений як «MAR» - імовірно, держсекретар Марко Антоніо Рубіо, - написав: «Майк Нідем від Держдепу», мабуть, призначивши нинішнього радника Держдепартаменту своїм представником. У той самий момент користувач «JD Vance» написав: «Енді Бейкер від віцепрезидента».

Ще за хвилину «TG» - ймовірно, Тулсі Габбард, директор національної розвідки, або хтось, хто видає себе за неї, - написала: «Джо Кент від ДНР». Через дев'ять хвилин «Scott B» - імовірно, міністр фінансів Скотт Бессент або хтось, хто підробив його особистість, - написав: «Ден Кац від Мінфіну». О 16:53 користувач «Pete Hegseth» написав: «Ден Колдуелл від Міноборони». О 18:34 «Brian» написав: «Брайан Маккормак від СНБ». Ще один учасник, «John Ratcliffe», о 17:24 вказав ім'я співробітника ЦРУ для зарахування до групи. Я не публікую це ім'я, оскільки йдеться про чинного офіцера розвідки.

Керівники, схоже, зібралися. Загалом у групі було 18 учасників, включно з різними чиновниками Ради національної безпеки, Стівом Віткоффом - парламентером Трампа з питань Близького Сходу та України, С'юзі Вайлс - главою апарату Білого дому, і кимось, позначеним як «S M», що я інтерпретував як Стівен Міллер. На моєму екрані я відображався просто як «JG».

На цьому листування в четвер закінчилося.

Отримавши повідомлення від Волтца про «Малу групу з хуситів», я порадився з колегами. Ми обговорили ймовірність того, що ці повідомлення - частина кампанії з дезінформації, організованої або іноземною розвідкою, або, що вірогідніше, якоюсь медійною групою-провокатором, з тих, що намагаються поставити журналістів у незручне становище - і іноді успішно.

У мене були серйозні сумніви в автентичності цієї групи, тому що я не міг повірити, що керівництво національної безпеки США обговорюватиме в Signal плани майбутньої війни. Також я не міг повірити, що радник президента з національної безпеки виявиться настільки безтурботним, щоб долучити головного редактора The Atlantic до обговорення з високопоставленими чиновниками, аж до віцепрезидента.

Наступного дня все стало ще дивнішим.

У п'ятницю, 14 березня, о 8:05 ранку «Майкл Волтц» написав групі: «Командо, у ваших захищених скриньках мають бути висновки із завданнями згідно з вказівками президента від сьогоднішнього ранку». («Захищені скриньки» в урядовому жаргоні означають засекречені системи зв'язку). «Держдеп і Міноборони, ми розробили списки для повідомлення регіональних союзників і партнерів. Об'єднаний штаб сьогодні вранці надішле більш точну послідовність подій на найближчі дні, і ми працюватимемо з Міноборони, щоб глави апаратів, віцепрезидент і президент були проінформовані».

Тут почалася захоплива дискусія про політику. Акаунт «JD Vance» відповів о 8:16: «Команда, я сьогодні весь день на економічному заході в Мічигані. Але я думаю, що ми робимо помилку». (Того дня Венс дійсно був у Мічигані.) Акаунт Венса продовжив: «Через Суец проходить 3% американської торгівлі. 40% європейської торгівлі теж іде там. Є реальний ризик, що громадськість цього не розуміє і не бачить необхідності. Найвагоміша причина для цього, як сказав президент, - послати сигнал».

Потім акаунт Венса зробив примітну заяву, враховуючи, що віцепрезидент публічно не відхилявся від позиції Трампа майже з жодного питання: «Я не впевнений, що президент усвідомлює, наскільки це суперечить його нинішньому посилу щодо Європи. Є ще ризик помірного або серйозного стрибка цін на нафту. Я готовий підтримати консенсус команди і залишити ці побоювання при собі. Але є вагомі доводи за те, щоб відкласти це на місяць, провести роз'яснювальну роботу щодо важливості питання, подивитися, як розвиватиметься економіка тощо».

Користувач, позначений як «Joe Kent» (кандидат Трампа на пост глави Національного контртерористичного центру зветься Джо Кент), написав о 8:22: «Немає нічого термінового, що диктувало б терміни. Через місяць у нас будуть ті ж самі варіанти».

Потім, о 8:26 ранку, у моєму застосунку Signal з'явилося повідомлення від користувача «John Ratcliffe». Воно містило інформацію, яку можна було б інтерпретувати як пов'язану з реальними і поточними розвідувальними операціями.

О 8:27 прийшло повідомлення від акаунта «Pete Hegseth»: «Віцепрезидент, я розумію ваші побоювання - і повністю підтримую ваше звернення до президента. Це важливі міркування, наслідки яких важко передбачити (економіка, мир в Україні, Газа тощо). Думаю, з меседжем буде складно в будь-якому разі - ніхто не знає, хто такі хусити, - тож нам потрібно зосередитися на: 1) провалі Байдена і 2) фінансуванні з боку Ірану».

Повідомлення Хегсета продовжувалося: «Очікування кількох тижнів або місяця не змінює суті справи. Два негайні ризики відтермінування: 1) витік інформації, і ми матимемо нерішучий вигляд; 2) Ізраїль почне дії першим - або перемир'я в Газі завалиться - і ми не зможемо почати це на наших умовах. Ми можемо керувати обома ризиками. Ми готові діяти, і якби у мене був вирішальний голос, я б сказав, що потрібно починати. Це не про хуситів. Я бачу дві мети: 1) відновлення свободи судноплавства, ключовий національний інтерес; 2) відновлення стримування, яке Байден зруйнував. Але ми можемо легко зробити паузу. І якщо зробимо, я зроблю все, щоб забезпечити 100% безпеку операцій. Чекаю на інші думки».

За кілька хвилин акаунт «Michael Waltz» опублікував довгий допис про торговельні цифри та обмежені можливості європейських флотів: «Зараз або за кілька тижнів, відкрити ці судноплавні шляхи доведеться США. На прохання президента ми працюємо з Міноборони і Держдепом, щоб визначити, як підрахувати пов'язані з цим витрати і перекласти їх на європейців».

Акаунт «JD Vance» о 8:45 звернувся до @Pete Hegseth: «Якщо ти думаєш, що треба діяти, давай зробимо. Просто ненавиджу знову виручати Європу». (Адміністрація стверджує, що європейські союзники США економічно виграють від захисту міжнародних судноплавних шляхів американським флотом).

Користувач, позначений як Хегсет, відповів за три хвилини: «Віцепрезиденте, я повністю поділяю твою відразу до європейського халявщицтва. Це ЖАЛІКО. Але Майк має рацію, ми єдині на планеті (з нашого боку барикад), хто може це зробити. Ніхто інший навіть близько не здатний. Питання в термінах. Я вважаю, що зараз так само добре, як і в будь-який інший момент, враховуючи директиву президента відкрити судноплавні шляхи. Думаю, треба діяти; але у президента ще є 24 години на рішення».

Тут у розмову вступив «S M», який раніше мовчав: «Як я зрозумів, президент ясно дав зелене світло, але ми скоро повинні чітко пояснити Єгипту і Європі, чого чекаємо натомість. Також потрібно придумати, як цю вимогу забезпечити. Наприклад, якщо Європа не компенсує, що тоді? Якщо США успішно відновлять свободу судноплавства з великими витратами, потрібно отримати з цього додаткову економічну вигоду». 

Читайте також: Крім власне Трампа, ще одними переможцями виборів 2024 року в США стануть психотерапевти

A screenshot of a group chat

Screenshot of a group chat

Скріншот з групи Signal демонструє дебати про погляди президента напередодні атаки.

Це повідомлення від «S M» - імовірно, Стівена Міллера, заступника глави апарату Білого дому і довіреної особи Трампа, або когось, хто видає себе за нього, - фактично завершило дискусію. Останнє повідомлення того дня прийшло від «Pete Hegseth» о 9:46 ранку: «Згоден».

Прочитавши цей ланцюжок, я зрозумів, що розмова має високий ступінь правдоподібності. Слова й аргументи звучали так, ніби їх справді писали зазначені особи - або дуже вмілий генератор тексту з ШІ. Я все ще побоювався, що це може бути операція з дезінформації або якоюсь симуляцією. І мене, як і раніше, спантеличувало, що ніхто в групі, здається, не помітив моєї присутності. Але якщо це була містифікація, то рівень наслідування і глибина розуміння зовнішньої політики були вражаючими.

Наступного ранку, у суботу, 15 березня, історія стала по-справжньому химерною.

Об 11:44 ранку акаунт «Pete Hegseth» опублікував у Signal «ОНОВЛЕННЯ ДЛЯ КОМАНДИ». Я не буду цитувати це оновлення або деякі наступні повідомлення. Інформація в них, якби її прочитав противник США, могла б потенційно нашкодити американським військовим і розвідникам, особливо в зоні відповідальності Центрального командування на Близькому Сході. Щоб показати шокуючу безтурботність цього чату в Signal, скажу лише, що повідомлення Хегсета містило оперативні деталі майбутніх ударів по Ємену, включно з інформацією про цілі, озброєння, що використовується, і послідовність атак.

Єдиним, хто відповів на оновлення Хегсета, був користувач, позначений як віце-президент. «Помолюся за перемогу», - написав Венс. (Двоє інших пізніше додали емодзі молитви.)

Згідно з довгим текстом Хегсета, перші вибухи в Ємені мали прогриміти через дві години, о 13:45 за східним часом. Я чекав у машині на парковці супермаркету. Якщо цей чат у Signal реальний, міркував я, скоро почнуть бомбити цілі хуситів. Близько 13:55 я перевірив X і пошукав новини щодо Ємену. Вибухи вже гриміли по всій Сані, столиці країни.

Я повернувся до каналу в Signal. О 13:48 «Майкл Волтц» надав групі оновлення. Я не буду цитувати цей текст, крім того, що він назвав операцію «приголомшливою роботою». Через кілька хвилин «John Ratcliffe» написав: «Гарний початок». Незабаром Волтц відповів трьома емодзі: кулак, американський прапор і вогонь. Інші приєдналися: «MAR» написав: «Чудова робота, Піт, і твоя команда!!!», а «Susie Wiles» відправила: «Браво всім - особливо тим, хто в зоні дій і в CENTCOM! Просто чудово. Благослови вас Бог». «Steve Witkoff» відповів п'ятьма емодзі: дві руки, що моляться, напружений біцепс і два американські прапори. «TG» написала: »Відмінна робота і результат!» Післяопераційне обговорення включало оцінку завданих збитків, зокрема ймовірну загибель конкретної людини. Міністерство охорони здоров'я Ємену, контрольоване хуситами, повідомило, що внаслідок ударів загинуло щонайменше 53 людини - число, яке не було незалежно підтверджено. 

Screenshot of a group chat

Скріншот з групи "Сигнал" показує реакцію на удари.

У неділю Волтц виступив на ABC у програмі «На цьому тижні» і порівняв удари з більш обережним підходом адміністрації Байдена. «Це були не якісь точкові уколи, туди-сюди - що в підсумку виявилося безплідними атаками», - сказав він. «Це була нищівна відповідь, яка націлилася на кількох лідерів хуситів і знищила їх».

Я дійшов висновку, що чат у Signal майже напевно був справжнім. Усвідомивши це - що ще недавно здавалося майже неможливим, - я видалив себе з групи в Signal, розуміючи, що це спричинить автоматичне сповіщення для творця групи, «Майкла Волтца», про мій відхід. Ніхто в чаті, схоже, не помітив моєї присутності. І я не отримав жодних подальших запитань про те, чому я пішов - або, що важливіше, хто я такий.

Сьогодні вранці я написав Волтцу на електронну пошту і надіслав повідомлення на його акаунт у Signal. Також я написав Піту Гегсету, Джону Реткліффу, Тулсі Габбард та іншим чиновникам. У листі я виклав деякі свої запитання: чи є «Мала група з хуситів» справжнім листуванням у Signal? Чи знали вони, що мене було включено в цю групу? Чи додали мене (на малоймовірний випадок) навмисно? Якщо ні, за кого вони мене прийняли? Чи усвідомив хто-небудь, хто я такий, коли мене додавали або коли я видалився? Чи регулярно високопоставлені чиновники адміністрації Трампа використовують Signal для конфіденційних обговорень? Чи вважають вони, що використання такого каналу може поставити під загрозу американський персонал?

Браян Г'юз, прессекретар Ради національної безпеки, відповів за дві години, підтвердивши автентичність групи в Signal. «Це, схоже, справжній ланцюжок повідомлень, і ми з'ясовуємо, як випадковий номер було додано до нього», - написав Г'юз. «Листування демонструє глибоку і продуману координацію політики між високопоставленими чиновниками. Триваючий успіх операції проти хуситів показує, що загрози для військ або національної безпеки не виникло».

Вільям Мартін, прес-секретар Венса, сказав, що, незважаючи на враження, створене повідомленнями, віцепрезидент повністю підтримує президента. «Першочергове завдання віцепрезидента - завжди стежити за тим, щоб радники президента належним чином інформували його про суть їхніх внутрішніх обговорень», - сказав він. «Віцепрезидент Венс беззастережно підтримує зовнішню політику цієї адміністрації. Президент і віцепрезидент пізніше обговорювали це питання і дійшли повної згоди».

Я ніколи не бачив нічого подібного. Для чиновників національної безпеки не рідкість використовувати Signal. Але зазвичай застосунок застосовують для планування зустрічей та інших logistical завдань - не для детальних і вкрай конфіденційних обговорень майбутніх військових дій. І, звісно, я ніколи не чув про випадок, коли журналіста запрошували до такого обговорення.

Теоретично, координуючи дії, пов'язані з національною безпекою, через Signal, Волтц міг порушити кілька положень Закону про шпигунство, що регулює поводження з інформацією про «національну оборону», згідно з думкою кількох юристів із національної безпеки, опитаних моїм колегою Шейном Гаррісом для цієї статті. Гарріс попросив їх розглянути гіпотетичний сценарій, у якому високопоставлений чиновник США створює ланцюжок у Signal спеціально для обміну інформацією з членами кабінету про поточну військову операцію. Він не показав їм справжні повідомлення з Signal і не розповів докладно, що сталося.

Усі ці юристи заявили, що чиновник США взагалі не повинен створювати такий ланцюжок у Signal. Інформація про поточну операцію, ймовірно, підпадає під визначення закону як інформація про «національну оборону». Застосунок Signal не схвалений урядом для обміну засекреченою інформацією.

Для цього існують власні урядові системи. Якщо чиновники хочуть обговорити воєнні дії, їм слід використовувати спеціально обладнане приміщення, відоме як захищений інформаційний простір (SCIF) - більшість чиновників рівня кабінету з національної безпеки мають такий вдома, - або спілкуватися тільки через схвалене урядове обладнання, сказали юристи. Зазвичай мобільні телефони не допускаються до SCIF, що говорить про те, що, обмінюючись інформацією про поточну військову операцію, ці чиновники могли перебувати в громадських місцях. Якби вони загубили свої телефони або були б вони вкрадені, ризик для національної безпеки був би серйозним.

Хегсет, Реткліфф та інші чиновники рівня кабінету, імовірно, мають повноваження розсекречувати інформацію, і кілька юристів із національної безпеки зазначили, що гіпотетичні учасники ланцюжка в Signal могли б стверджувати, що розсекретили поділену інформацію. Але цей аргумент звучить непереконливо, попередили вони, тому що Signal не є авторизованим каналом для обміну інформацією такого чутливого характеру, незалежно від того, позначена вона як «цілком таємно» чи ні.

Була ще одна потенційна проблема: Волтц налаштував деякі повідомлення в групі Signal на зникнення за тиждень, а деякі - за чотири. Це викликає питання, чи не порушили чиновники федеральний закон про ведення записів: текстові повідомлення про службові дії вважаються документами, які мають зберігатися.

«За законами про ведення записів, застосовними до Білого дому та федеральних агентств, усім державним службовцям заборонено використовувати електронні месенджери, як-от Signal, для службових справ, якщо тільки ці повідомлення не пересилаються або не копіюються негайно до офіційного урядового акаунта», - сказав Шейну Гаррісу Джейсон Р. Барон, професор Університету Мериленду та колишній директор із судових справ Національного архіву та управління документації.

«Умисні порушення цих вимог є підставою для дисциплінарних заходів. Крім того, агентства, такі як Міністерство оборони, обмежують електронні повідомлення, що містять засекречену інформацію, використанням засекречених урядових мереж та/або мереж зі схваленими урядом функціями шифрування», - додав Барон.

Кілька колишніх американських чиновників розповіли Гаррісу і мені, що використовували Signal для обміну несекретною інформацією та обговорення рутинних питань, особливо під час закордонних поїздок без доступу до систем уряду США. Але вони знали, що ніколи не слід ділитися засекреченою або чутливою інформацією через додаток, тому що їхні телефони могли бути зламані іноземною розвідкою, яка змогла б прочитати повідомлення на пристроях. Варто зазначити, що Дональд Трамп, будучи кандидатом у президенти (і президентом), неодноразово і гучно вимагав посадити Гілларі Клінтон до в'язниці за використання особистого поштового сервера для службових справ, коли вона була держсекретарем. (Також варто зазначити, що 2023 року Трампу висунули звинувачення в неправильному поводженні із засекреченими документами, але після його обрання звинувачення зняли).

Волтц та інші чиновники рівня кабінету вже потенційно порушували політику уряду і закон, просто листуючись один з одним про операції. Але коли Волтц додав журналіста - імовірно помилково - до свого комітету керівників, він створив нові проблеми безпеки та юридичні питання. Тепер група передавала інформацію людині, не уповноваженій її отримувати. Це класичне визначення витоку, навіть якщо він був ненавмисним і навіть якщо одержувач витоку не вірив, що це витік, поки Ємен не зазнав американської атаки.

Весь цей час учасники групи в Signal усвідомлювали необхідність секретності та безпеки операцій. У своєму тексті, який деталізував майбутню атаку на цілі хуситів, Гегсет написав групі - в якій на той момент був і я: «На цей момент це все повністю таємно».

За матеріалами The Atlantic та CBS.


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]