Поки російські Shahed залітають у Румунію на 15 км, там будують ерзац-укриття для населення
Попри те, що Румунія лише Gepard має під півсотню, про їх розгортання у районах, де на румунській території вибухають російські дрони, нічого не чути
Уявити ситуацію, коли літако-снаряди з РФ вибухають на території країни НАТО, а все що робиться у відповідь - висловлювання протесту ще декілька років тому було складно. Але саме так відбувається у Румунії, де як повідомило міноборони країни дрони вибухають вже у 15 км від кордону з Україною, пише видання DEFENSE EXPRESS.
Як йдеться в офіційному повідомлені румунського оборонного відомства, елементи можливо російського дрона були знайдені у районі населених пунктів Нуферу та Вікторія. Уламки дрона розлетілись на декілька десятків метрів, що говорить про його вибух, були зібрані та направлені на експертизу.
Вочевидь цей дрон був запущений РФ у ніч на 13 вересня під час чергової масованої атаки, в якій було задіяно 44 літако-снаряди типу Shahed-131/136. І переважна більшість з них була спрямована якраз на південь Одеської області - на портову інфраструктуру.
І це вже далеко не перший випадок, коли російській літако-снаряд вибухає на території країни НАТО, але перший випадок, коли у Бухаресті доволі швидко про це повідомили. Бо до цього всі повідомлення зустрічали лише "категоричні спростування", яке лише через декілька діб завершувалось визнанням факту.
Й звісно від країни НАТО можливо було очікувати значне посилення протиповітряної оборони регіону, оголошення закриття повітряного простору, а від коллективного Альянсу - направлення додаткових сил у регіон, посилення повітряного патрулювання. Цілком правильним було б - тісне практичне співробітництво з Україною, наприклад, шляхом утворення спільної регіональної мережі засобів ППО, з розподіленими секторами та зонами відповідальності.
Зрештою навіть можливостей Румунії у протиповітряній обороні, яка включає, за даними Military Balance, якщо брати виключно найбільш ефективні та економічно доцільні засоби у вигляді 41 одиниці самохідних зенітних установки Gepard та 24 зеніток GDF-003, вже вбачається достатнім для прикриття основних зон.
І це, серед найбільш ефективних та доцільних засобів, не говорячи про 48 CA-95, румунської версії "Стрела-1" та 16 ЗРК "Оса".
Але наразі жодного повідомлення та свідчень щодо значного посилення Румунією засобів ППО у цьому районі не має. А замість цього публікуються фото зі створенням укриттів для місцевого населення. Мова йде про конструкції з бетонних каналів, які обкладаються мішками з піском.
Звісно укриття це потрібна річ, можливо не у такому форм-факторі, бо без фундаменту ця конструкція поступово заглибиться у ґрунт під власною вагою, але навряд це краще за сценарій, коли атаки РФ взагалі стануть неможливими.
А для цього потрібно не так й багато - використати наявні засоби та напрацювати спільні дії, бо скоріше навіть прохання до колективного Альянсу "закрити небо" може цілком наштовхнутися на не зовсім очікувану для Бухареста відповідь.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У суботу в Україні дощитиме, в Карпатах йтиме мокрий сніг
- 18:05
- Реформа БЕБ: що це має дати Україні
- 16:07
- Геннадій Друзенко: Як неядерне мислення вбиває Україну
- 15:32
- Звільнили головного інспектора Міноборони. Схоже, за правду
- 14:59
- Юлія Григорович ("Куба"): До мене поставилися як до скота
- 12:04
- Бутусов: Система управління в ЗСУ будується на брехні
- 11:40
- Ще один інвалід: генерал Содоль звільнився із ЗСУ через ВЛК
- 10:04
- "Реформа" Рахункової палати: законодавчо закріплене захоплення інституції
- 08:00
- Ворог звужує кільце навколо міста Курахове
- 20:00
- У п'ятницю в Україні сухо, вітряно, вдень 10-18°
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.