Politico: Залякування словацького прем'єра Фіцо про енергетичну кризу в Європі провалилися

|
Версия для печатиВерсия для печати

Рішення Києва не продовжувати угоду з Кремлем не спричинило катастрофи, яку уявляв собі словацький прем'єр.

Словацький прем'єр-міністр Роберт Фіцо провів серію дипломатичних переговорів у Москві та Брюсселі, намагаючись зберегти постачання російського газу в країну. Але після того, як його спроба продовжувати платити Кремлю за паливо провалилася — і газопроводи були відключені під кінець 2024 року, — його все більш істеричні попередження про енергетичну кризу в Центральній Європі виглядають пустими словами, зазначають кореспонденти Politico.

Фіцо повідомляв, що закінчення терміну дії угоди, яка дозволяє російській державній енергетичній компанії "Газпром" експортувати енергоносії через Україну, "матиме радикальні наслідки для всіх нас в Європейському Союзі". Словацький лідер навіть погрожував припинити експорт електроенергії до Києва у відповідь на його відмову переглянути угоду з Росією, об'єднавшись з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном для тиску на Україну.

Попри це, через кілька днів після припинення поставок газу, прогнози про дефіцит виявилися хибними, а ціни стрімко зросли. 

Згідно зі статистикою Gas Infrastructure Europe, запаси Словаччини заповнені більш ніж на три чверті, що перевищує середній сезонний показник, тоді як запаси Угорщини становлять близько 68%. Інші країни-члени Європейського Союзу, які раніше залежали від російського трубопровідного газу, а саме Австрія та Чехія, також мають достатні обсяги газу в сховищах.

"Безумовно, ніякої кризи немає. Немає жодних проблем з постачанням для Словаччини або сусідніх країн, таких як Австрія та Чехія. Обсяг сховищ відносно високий порівняно з попитом, тому навіть якби не було альтернативних джерел, не виникло б проблем з поставками. А альтернативних джерел достатньо", — сказав Лоран Русецкас, провідний експерт з газових ринків і виконавчий директор гіганта сировинної аналітики S&P Global. 

Тим часом, Міхал Коцурек, експерт з енергетики чеської консалтингової компанії EGÚ, вважає, що вплив на ЄС в цілому буде незначним.

"Я б навіть наважився сказати, що один ризик, з яким постійно мали справу трейдери і яким постійно маніпулювали, підвищуючи ціну, нарешті зник. Тож незабаром стане дуже очевидно, що Словаччина добре забезпечена і не має жодних проблем", — додав він.

Зараз дехто ставить під сумнів, що Фіцо дійсно вірив у те, що криза взагалі може настати. Водночас економіст GLOBSEC Володимир Ваньо вважає, що Словаччина була добре підготовлена до завершення угоди, що, за його словами, було довгоочікуваним і навряд чи несподіваним.

Натомість Фіцо втратить дохід від транспортування російського газу до своїх сусідів, а державна енергетична компанія SPP втратить десятки мільйонів євро транзитних зборів.

"Дедалі відчайдушніші зусилля Фіцо зберегти вигідну лазівку відкритою вбили ще один клин між ним та іншими лідерами ЄС. У будь-якому випадку, цей гамбіт знищив будь-які важелі впливу, які Словаччина могла мати на сусідню Україну", — підсумували кореспонденти.

«Аргумент»


На цю тему:

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу на заході та півночі України сніжитиме
18:45
У Повітряних силах запевнили, що не переводять дефіцитних фахівців в інші підрозділи
18:07
Міністерство культури? Міністерство дикунства: парафія костелу св. Миколая у Києві самотужки продовжує ліквідувати наслідки ворожого обстрілу унікального храму
17:38
"Метінвест" зупинив видобування вугілля у Покровську
17:33
Reuters повідомив про масову зупинку танкерів "тіньового флоту" через введені США санкції
17:26
Корумпована держава: нібито арештований "Гулівер" повернувся під контроль ексвласника
17:08
Група знаменитостей хочуть створити відкриту екосистему соціальних мереж без Маска та Цукерберга
16:20
Дорогий раритет: чому Агенція Міноборони купує протитанкові міни часів Другої світової
15:58
З Повітряних сил за наказом Сирського масово переводять людей у Сухопутні війська – УП
15:35
До 1100 км вглиб Росії: у Генштабі розповіли подбробиці наймасованішої атаки дронів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]