Польща сподівається за допомогою США створити найбільшу армію у Європі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Віце-прем'єр, голова Міноборони Польщі Маріуш Блащак в інтерв'ю The Washington Post (WP) назвав США найближчим союзником країни. Він сподівається, що за підтримки США сухопутні війська Польщі стануть найбільшими у Європі.

WP нагадує, що навесні Польща отримає американські танки Abrams, реактивні системи залпового вогню HIMARS. "Це сучасне озброєння підніме обороноздатність наших збройних сил на абсолютно новий рівень", - вважає Блащак.

У 2023 році Польща має намір витратити на військові потреби 4% ВВП — удвічі більший за узгоджений країнами НАТО рівень. Крім того, країна має намір подвоїти чисельність збройних сил до 300 тис. осіб. На думку міністра, така мета «досяжна та реалістична».

Глава Бюро нацбезпеки Польщі Яцек Півночі сказав WP, що Варшава «немає іншого вибору, крім як збільшити витрати на оборону». "У країни з нашим географічним розташуванням мало вибору", - переконаний він.

Учора, виступивши у Польщі з промовою, присвяченою річниці широкомасштабного нападу росії на Україну, президент США Джо Байден провів зустріч із президентом Польщі Анджеєм Дудою. Пан Байден зазначив, що «США потребують Польщі та НАТО так само сильно, як Польща та НАТО потребують США». Так господар Овального кабінету наголосив на особливій ролі цієї країни в нинішній геополітичній конфігурації.

У лютому Держдеп схвалив продаж пакету озброєнь на $10 млрд. Польщі. До нього можуть увійти РСЗВ HIMARS, боєприпаси та інше обладнання для них. Польща також запросила США 45 балістичних ракет ATACMS.

Угорі: Джо Байден та Анджей Дуда обговорювали збільшення військової присутності США у Польщі та Європі. / Reuters

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]