Польща та Німеччина поділяють погляд на «Nord Strеam 2»

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У Варшаві з візитом перебуває німецький віцеканцлер і міністр економіки та охорони клімату Роберт Габек

Віцеканцлер Німеччини, міністр економіки та охорони клімату Роберт Габек (Л) та віцепрм'єр Польщі міністр державних активів Яцне Сасін (П)PAP/Leszek Szymański

Польща та Німеччина поділяють погляд, що проєкт «Nord Stream 2» не можна оцінювати виключно через економічну призму, а слід брати до уваги питання енергетичної безпеки та політики. У Варшаві у п’ятницю, 11 лютого, зустрілися віцеміністр та міністр державних активів Яцен Сасін та віцеканцлер і міністр економіки та охорони клімату Німеччини Роберт Габек.

 

Німецький віцеканцлер наголосив, що процес сертифікування газогону «Nord Stream 2» буде відбуватися відповідно до євросоюзного законодавства, але геополітична ситуація теж матиме вплив:

«Геополітична оцінка завжди матиме вплив на те, чи буде дозвіл на експлуатацію Nord Stream 2. В актуальній ситуації геополітика завжди є політичним питанням, і так поставлена на вістрі ножа геополітична ситуація (в контексті України – ред.) не може абсолютно не мати значення для експлуатацію цієї нитки газогону», - сказав віцеканцлер і міністр економіки та охорони клімату Німеччини Роберт Габек.

Віцепрем’єр Яцек Сасін зі свого боку нагадав, що польські політики застерігали перед тим, що газогін може стати для Росії інструментом енергетичного шантажу. Політик наголосив, що Польща із задоволенням сприймає зміну в політиці Німеччини:

«Це дуже значна зміна у порівнянні з тим, що ми чули досить довго, коли акцент ставився в основному на економічний аспект. Тоді цей газогін був представлений тільки як економічна інвестиція. Ми в Польщі від самого початку знали, що це не так, і про це вголос говорили. Сьогодні, після заяви пана канцлера чуємо, що також в німецькому уряді цей погляд став переважати».

Під час зустрічі політики розмовляли також про енергетичну трансформацію Польщі та Німеччини, польську пропозицію реформи системи ETS (схема торгівлі викидами ЄС) для закупівлі квот на викиди CO2 (польський уряд пропонує обмежити участь фінансових установ в обороті сертифікатами, що призводить до спекуляцій на цінах).

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:11
Бутусов: Несправедливість нового рекрутінгу для молоді за 1 мільйон - виявляється, це не для усієї армії, а тільки для 6 бригад
15:46
Ексочільниця львівської обласної організації "ОПЗЖ" Інна Іваночко отримала 13 років за держзраду. Її керівник Юрій Бойко поки на волі
15:22
Мудрий, далекоглядний Єрмак застеріг провінційного дідугана Келлога: "Не дайте себе обдурити"
15:19
В Офісі президента змінили текст підписаного Зеленським документа про санкції проти Порошенка через власну кричущу безграмотність
15:09
Збагачення на закупівлі кабелів для УЗ: суд арештував нардепа Бондаря
14:07
"Якщо, я загину, врахуйте усі ці помилки", - останнє повідомлення офіцера ГУР МО Максима "Єнота" Ємця (ВIДЕО
13:57
Офіс Генпрокурора розповів про кримінальні провадження проти Порошенка, Коломойського, Боголюбова, Жеваго та Медведчука. До братів Суркіс чомусь питань немає
13:41
Якщо Україна не в НАТО, то нам потрібні зброя й армія в 1,5 млн людей – Зеленський
13:02
Президент України відвідає ОАЕ, Саудівську Аравію та Туреччину. Обіцяє не зустрічатися з росіянами (як це було в Омані - А?)
12:59
Україна та рф обмінялися тілами загиблих військовослужбовців

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]