Померла народна артистка України Ніна Матвієнко

|
Версия для печатиВерсия для печати

Померла народна артистка України Ніна Матвієнко. Їй було 75 років.

Про це повідомила її донька Тоня Матвієнко.

Дата смерті Ніни Митрофанівни поки не відома. Пост на сторінці Тоні з'явився вранці 8 жовтня.

10 жовтня співачці мало виповнитися 76 років.

Ніна Матвієнко народилася у 1947 році У її батьків було 11 дітей, вона була п’ятою дитиною в родині. До популярності Матвієнко працювала кранівником на заводі.

Величезною втіхою для народної артистки були її онучки, а коло молодшої, названої на її честь Ніною, бабуся ніби сама ставала юніша.

Ніна Митрофанівна залишалася в Україні під час війни. лише ненадовго виїжджала до Німеччини у травні 2022 року.

10 найвідоміших пісень у виконанні Ніни Матвієнко

  • Пісня про матір
  • Сміються, плачуть солов'ї
  • Колискова
  • Мальви
  • Мила/Вій
  • Квітка-душа
  • Що то за предиво
  • На городі явори

Нагадаємо, в одному з торішніх інтерв'ю Ніна Матвієнко зізнавалася, що відчуває сильний стрес через війну та плаче переглядаючи відео на YouTube.

Ніна Матвієнко народилася 10 жовтня 1947 року в с. Неділище Ємільчинського району на Житомирщині в багатодітній родині.

У 1968 році вона закінчила вокальну студію при хорі ім. Верьовки. Відтоді – його солістка. У хорі відбулося її професійне становлення. У 1979 р. вона стає Заслуженою артисткою, а в 1985 році – Народною артисткою України. В 1988 році їй присуджено Національну премію імені Тараса Шевченка, а в 2006 році – найпочесніше звання держави – Герой України.

У репертуарі співачки багато народних пісень, серед них обрядові, ліричні, гумористичні, пісні-балади, українські пісні XVII—XVIII сторіччя.

Також вона зіграла в телевиставах («Маруся Чурай», «Катерина Білокур», «Розлилися води на чотири броди»), художніх фільмах («Солом’яні дзвони», «Пропала грамота»), в радіовиставах («Політ стріли», «Кларнети ніжності»). Співачка озвучила ряд науково-популярних, хронікально-документальних кінофільмів, кілька теле- і радіопрограм. 1984 року брала участь у створенні українського мультфільму «Колискова». 1988 року був знятий відеофільм за участю Ніни Матвієнко «Русалчин тиждень». Серед авторських театрально-режисерських робіт актриси музичний спектакль «Під сонцем» (1997) за участю японського танцівника Тадаші Ендо, а також грандіозне музично-сценічне дійство «Золотий камінь посіємо ми» (1998). Крім того, Ніна Матвієнко 1995 року зіграла 16 вистав з американським театром La Mama E.T.C. (Нью-Йорк, США).

Артистка з великим успіхом гастролювала в Мексиці, Канаді, США, Чехії, Польщі, Фінляндії, Кореї, Франції, країнах Латинської Америки.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]