Потрібно вивести весь гарнізон, ситуація жахлива - дружини захисників Маріуполя

|
Версия для печатиВерсия для печати

Дружини захисників Маріуполя закликають світову спільноту домагатися звільнення шляхом "екстракції" всього гарнізону, розташованого зараз на "Азовсталі", а не лише важкопоранених, адже на заводі майже не лишилося води, їжі й медикаментів.

Про це розповіли дружини героїв – Ганна Науменко, Катерина Прокопенко, Юлія Федосюк, Ольга Андріанова, Дар'я Цикунова – в онлайн-розмові з журналістами  

"Кількість поранених постійно змінюється, тому що одні вмирають, інші додаються через обстріли й бомбардування. Ми знаємо, що було близько 700 чоловік, – зараз їхню кількість ми не знаємо…

Звісно, у першу чергу потрібно виводити важкопоранених, які можуть загинути в наступну добу, але ми наполягаємо на евакуації абсолютно всіх. Тому що це абсурд: сьогодні ми виводимо всіх поранених – завтра у нас ще двісті поранених, тому що постійно відбувається бомбардування.

Потрібно говорити про евакуацію, про коридор для всього гарнізону. Лише так ми зможемо евакуювати купу людей. Вони досі живі, є поранені, є боєздатні бійці, є тіла, які потрібно вивезти" - розповіли вони. 

За словами жінок, ситуація з пораненими "жахлива", бо йдеться про важкі випадки: відсутність руки чи ноги, перебиті внутрішні органи, величезні травми. На дрібні пошкодження бійці не зважають. 

Антибіотики є в дуже обмеженій кількості – для найважчих випадків. Люди з ампутаціями лежать зараз без антибіотиків, без знеболювальних. Люди з важкими пораненнями просто терплять біль, сказала одна з жінок.

"Їм зараз ампутують кінцівки навіть із маленькими ушкодженнями й без знеболювального, просто ріжуть наживо… У них немає ніякої медицини. У них є стакан води на всіх – вони роблять ковток раз на 5-6 годин", – додала інша. 

У приміщенні, в якому облаштовано госпіталь, дуже спекотно, туди мало можливості передавати їжу й воду, яких справді обмаль. 

У людей розвивається сепсис. 

Жінки переконані, що "військова деблокада можлива, але на це немає часу", бо вона можлива для Маріуполя, коли будуть звільнені інші міста.

Тому дружини захисників сподіваються на об'єднання зусиль влади України та інших країн і успіх цієї коаліції в питанні порятунку людей з "Азовсталі".

Портове місто Маріуполь, що розташоване на узбережжі Азовського моря, було заблоковане російськими військами майже на початку війни, 1 березня. З кінця квітня українські захисники Маріуполя заблоковані на заводі "Азовсталь": це представники полку Нацгвардії "Азов", морські піхотинці, прикордонники, поліцейські. 

Вони просять світ про порятунок: морпіхи – про "екстракцію", "Азов" – хоча б про евакуацію поранених бійців.

Мирних жителів евакуювали з заводу тиждень тому.  Але всі варіанти евакуації бійців Росія відкидає, хоча Туреччина готова вивезти їх морем і гарантувати, що до кінця війни ті не братимуть участі в бойових діях в Україні. 

Українська влада домовляється про евакуацію хоча б 60 найважчих поранених із "Азовсталі", хоча медичної допомоги там потребують кілька сотень людей.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]