Правління збиткового НАК "Нафтогаз" в умовах війни отримує гігантські зарплати

|
Версия для печатиВерсия для печати

Як зазначається в аналізі результатів діяльності НАКу за 2021-й, на тлі формування того року дефіциту коштів від операційної діяльності в сумі 24,4 млрд грн досить зухвало та цинічно виглядає збільшення виплат на заробітну плату провідному управлінському персоналу.

Про це пише ZN.UA.

Так, у представленому звіті йдеться про таке: «Провідний управлінський персонал протягом 2021 року складався в середньому з 5 членів правління та 15 директорів (2020 рік: 5 членів правління та 12 директорів). Компенсація провідному управлінському персоналу включала заробітну плату і додаткові поточні премії та становила 911 мільйонів гривень (2020 рік: 672 млн грн)».

Із зазначених 911 млн грн 338 млн грн було виплачено звільненому у квітні 2021 року попередньому очільнику «Нафтогазу» Андрію Коболєву.

«Таким чином, — відзначають експерти, — у 2021 році для 4 членів правління (без урахування голови правління) та 15 директорів було виплачено 573 млн грн. Якщо допустити певну градацію заробітної плати між членами правління та директорами, то середня заробітна плата члена правління «Нафтогазу» становитиме понад 4 млн грн за місяць, а директора близько 2 млн грн за місяць».

Якщо вірити даним сайту «Нафтогазу», заробітна плата нинішнього голови правління становить близько 50 тис. грн на місяць, зокрема, у квітні 2022-го він отримав 50727,92 грн. (З рештою «тимчасових» начебто немає контрактів, тому суми оплат і винагород не розголошуються.)

Казус у тому, яким чином при заробітній платі голови правління в 50 тис. грн член правління може отримувати у 80 разів більше, а «простий» директор — у 40 разів більше, ніж керівник підприємства? Чи не тому в «Нафтогазі» під надуманим приводом відмовляються публікувати дані щодо розміру заробітних плат членів правління?

Також логічно запитати: для чого на тлі падіння видобутку природного газу та галопуючого нарощування дебіторської заборгованості збільшувати кількість директорів «Нафтогазу» з 13 до 15 осіб? Певно, то дрібниці для НАКу, зважаючи на все сказане вище і напередодні вирішальних боїв за куш у 8 млрд дол. на покриття збитків компанії — «на закупівлю імпортного газу».

Не дарма ж Юрій Вітренко готує ґрунт: «Ми маємо зараз імпортувати газ, але складність полягає в тому, що для цього потрібні величезні кошти».

І одразу додає: «Україні потрібно накопичити до опалювального сезону 19 млрд кубометрів газу — це позиція українського уряду, він (уряд. — А.Є.) хоче створити такий запас газу, щоб підстрахуватися на різні варіанти взимку. Я просив, щоб уряд США долучився до допомоги Україні в плані фінансування закупівлі цих обсягів газу».

"Просить Вітренко (на фото - А.) астрономічну суму — 8 млрд дол., мовляв, треба близько 6 млрд кубометрів газу імпортувати. Бажано в рахунок ленд-лізу і чомусь бажано грошима, а не газом, що було б логічно. І чомусь на закупівлю майже 6 млрд кубометрів, хоча, за різними оцінками, Україна не потребуватиме більш як 2–2,5 млрд кубометрів імпорту навіть за суворої зими. Адже споживання газу в Україні поступово скорочувалось і до повномасштабної війни з рф, а зараз і поготів. Тому при економії загалом вистачить газу, видобутого в Україні, і не тільки «Укргазвидобуванням». «Укрнафта» і приватні компанії видобули торік понад 7,5 млрд кубометрів газу.

Два з хвостиком мільярди кубометрів імпорту — то вже і так перестраховка. А «зекономлені» кошти на незакупівлю непотрібного газу в «Нафтогазі» знають куди спрямувати — на премії управлінському апарату: «за економію» і особистий внесок… у забезпечення енергетичної безпеки не лише України, а й усієї Європи. Отакої…" - йдеться у статті.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]