Православний храм у шведському Вестеросі назвали загрозою нацбезпеці, в Україні вони вільно діють майже в кожному районі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Православна церква в шведському місті Вестерос може бути прикриттям для шпигунства за розташованим поряд з нею аеропортом, водоочисними спорудами та енергетичними компаніями, пише Politico з посиланням на експертів. Церкву збудували у грудні 2022 року. У РПЦ необхідність храму у місті пояснювали «затребуваністю» серед мешканців Вестероса.

Дослідник Шведського університету оборони Маркус Йоранссон, який спеціалізується на Росії, у розмові з Politico заявив, що церква є «потенційним опорним пунктом», який можна використовувати для збору інформації. "Коли сили оборони Швеції проводять навчання в аеропорту або поблизу нього, як це було зроблено в червні, вони перебувають під можливим наглядом церкви", - сказав Йоранссон.

Церква, як пише видання, розташована в «безпосередній близькості» від аеропорту, водоочисних споруд та «передових» енергетичних компаній. Населення Вестероса – 130 тис. осіб, місто розташоване за 100 км від Стокгольма. На його території знаходяться промислові підприємства ABB, Bombardier, Westinghouse Atom, Peab, ICA Handlarnas. Будівництво храму у Вестеросі розпочалося у 2019 році. Прес-секретар патріарха Кирила священик Олександр Волков пояснював необхідність будівництва православної церкви у місті тим, що це затребуване європейськими жителями.

У лютому 2024 року служба гобезпеки Швеції (Spo) заявляла, що представники церкви могли мати контакти з агентами російської розвідки. Після цих заяв шведське Агентство підтримки релігійних громад (SST) оголосило, що припиняє фінансувати православну церкву.

Фото: RefDr / Wikipedia

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]