Привласнення земель Київщини на 1,8 млрд грн: з Німеччини екстрадували ексчиновницю Держгеокадастру

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україну екстрадували колишню начальницю головного управління Держгеокадастру в Київській області, яка фігурує у справі про заволодіння земельними ділянками під столицею на суму понад 1,8 млрд грн. Підозрювана перебувала у міжнародному розшуку з 5 березня 2024 року.

Про це повідомила пресслужба Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

Правоохоронці розповіли колишню чиновницю затримали на території ФРН у березні та згодом задовольнили екстрадиційний запит України. Процес передачі підозрюваної співробітникам НАБУ відбувся на пункті пропуску «Краківець-Корчова». 

Суд обрав їй запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 10 млн грн застави.

У НАБУ зазначають, що екстрадиція стала можлива завдяки співпраці НАБУ і САП з правоохоронцями Німеччини та Польщі, а також ефективній взаємодії з Офісом генерального прокурора.

Як повідомив журналіст Олег Новіков, йдеться про Людмилу Приходько. Крім неї у справі також фігурує колишній керівник ГУ Держгеокадастру в Київській області Олег Левченко, колишній в.о. голови Держрезерву Дмитро Бабак та інші. Наразі слідство у справі завершене і сторона захисту ознайомлюється з матеріалами розслідування.

НАБУ та САП у серпні 2023 року повідомили про викриття злочинної групи, яка налічувала п'ять людей. За версією слідства вони привласнили понад 1200 га земель під Києвом. Серед підозрюваних є колишній заступник керівника ДП "Головний науково-дослідний та проєктний інститут землеустрою" — організатор схеми, двоє колишніх посадовців ГУ Держгеокадастру в Київській області – виконавці злочину та дві фізичні особи, пов’язані із колишнім керівництвом Держгеокадастру – пособники. 

Правоохоронці встановили, що в період 2018-2019 років заступник керівника ДП розробив схему привласнення сільськогосподарських земель. Землі перебували у постійному користуванні державних підприємств на території Київської області.

Правоохоронці встановили заволодіння майже 920 га державної землі у Фастові та близько 284 га ДП "Пуща-Водиця" поруч з Києвом.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Новини партнерів

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]