ПЦУ вперше молилася у київському храмі св. Кирила

|
Версия для печатиВерсия для печати

У четверту неділю після Пасхи, 11 травня 2025 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну Літургію у Кирилівській церкві столиці — унікальній пам'ятці, що збереглася до наших днів з княжих часів.

Як повідомляє пресслужба ПЦУ, з Предстоятелем співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, митрополит Сімферопольський і Кримський Климент, митрополит Білоцерківський Євстратій, архієпископ Луганський і Старобільський Лаврентій, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, архієпископ Коломийський і Косівський Юліан, архієпископ Харківський і Слобожанський Митрофан, єпископ Херсонський і Таврійський Никодим, єпископ Васильківський Єфрем, єпископ Бориспільський Авраамій та запрошене духовенство.

Відтепер і до звільнення Луганщини з російської окупації Кирилівська церква буде осередком Луганської єпархії, тож за богослужінням молилися представники місцевої влади краю на чолі з головою Луганської обласної державної адміністрації – начальником обласної військової адміністрації Олексієм Харченком, а також вимушені переселенці.

Після читання Євангелія Його Блаженство виголосив першосвятительське слово проповіді та возніс особливу молитву до Господа за нашу Батьківщину, яка переживає час важких випробувань і небезпеки.

Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ, а також за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів, які загинули під час війни.

На завершення урочистої відправи архиєпископ Луганський і Старобільський Лаврентій подякував Предстоятелю та архиєреям за спільне богослужіння у цей визначний день.

У відповідь Блаженнійший владика відзначив особливу важливість спільної, однодушної молитви до Бога на шляху до спасіння, наголосив на незворотності звільнення українських храмів від окупації «русского міра» та подякував усім, хто долучається до цього процесу.

Як повідомили в ПЦУ, Кирилівська церква після Софії Київської – другий столичний храм часів давньої Київської держави, заснований ще у ХІІ столітті. Ця церква збереглася до наших днів майже у первісному вигляді. "Важко осягнути, скільки всього пережила ця унікальна святиня, скільки витримала ворожих навал, окупантів, богоборців тощо. Але вона дивом вистояла – на втіху нам і на славу Божу".

З 1994 року в Кирилівській церкві відбувалися богослужіння УПЦ МП – і до кінця січня 2025-го. За повідомленням Міністерства культури та стратегічних комунікацій, договір з цією юрисдикцією про безоплатне користування Кирилівською церквою в Києві закінчився 30 січня 2025 року.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Новини партнерів

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]