рф може розпастися через 10 років, а Китай напасти на Тайвань до 2024-го – опитування Atlantic Council

|
Версия для печатиВерсия для печати

Трохи менше половини, 46% зі 167 експертів, які взяли участь в опитуванні аналітичного центру, стверджують, що очікують краху або розпаду росії до 2033 року.

У схожому питанні про те, яка країна може найшвидше розпастися, зокрема, через революцію, громадянську війну або політичну дезінтеграцію, 40% відповіли, що росія.

«Україна чітко підкреслює можливість внутрішніх проблем для Росії та ймовірність того, що сама війна може мати наслідки бумеранга не лише для її керівництва, а й для країни в цілому», – пояснює Financial Times висновки з опитування Пітер Енгельке, заступник директора з прогнозування Atlantic Council.

Хоча війну в Україні називають найбільшим конфліктом з часів Другої світової війни, більшість опитаних експертів не вірять, що Росія та НАТО вступатимуть у військове протистояння у наступному десятилітті. Щодо ймовірності китайського вторгнення на Тайвань, експерти налаштовані менш скептично – 70% респондентів вважають, що Пекін зробить це в найближчі 10 років.

Нещодавно прозвучали прогнози, що це може статися 2027 року – на 100-річчя заснування Народно-визвольної армії Китаю. У звіті зазначають, що цифри інтригують, адже серед опитаних державних службовців ствердна відповідь зростає і цілих 88% погоджуються, що Китай застосує силу проти Тайваню. Financial Times пише, що деякі офіційні особи називають 2024 рік можливим періодом вторгнення Китаю до Тайваню.

Переважна більшість опитаних фахівців (90%) вважають, що принаймні ще одна країна до 2033 року дістане ядерну зброю. Про Іран як таку країну згадували найчастіше (68%). Працівник Atlantic Council Метью Кроніг в іншому дослідженні стверджує, що це дуже ймовірно станеться вже цьогоріч. Поза тим, більш ніж половина експертів кажуть, що ядерну зброю не використають протягом наступних 10 років.

На противагу, 14% респондентів вважають, що Росія може застосувати ядерну зброю до 2033 року. Ще 22% з усіх експертів, хто чекає краху РФ, теж переконані, що ядерний удар відбудеться.

Щодо майбутнього США, то деякі експерти зовнішньої політики прогнозують певний занепад. Водночас 71% опитаних вважають, що за 10 років Штати все-одно залишатимуться панівною військовою державою. У дипломатичну першість США вірять вполовину менше опитаних.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

19:11
Про покидьків у владі: чому перевірки укриттів в Києві - це фарс і прикриття кулуарних домовленостей
18:18
До 400 років ув’язнення: деталі обвинувачення Трампа у справі про секретні документи
17:18
Якщо УПЦ МП добровільно не звільнить земельні ділянки, звернемося до правоохоронців – мер Хмельницького
16:33
G7 про пріоритети реформ в Україні: посилення НАБУ та САП, відновлення декларування, забезпечення правосуддя в КС
15:07
Юрій Бутусов: Що відбувається на фронті і що робити суспільству. 10 червня
14:02
ОВА: ситуація в регіонах України станом на 10 червня
13:07
Прем’єр-міністр Канади Трюдо прибув до Києва
12:11
Український контрнаступ почався, і поки що йде дуже важко - ЗМІ
11:03
ГЕНШТАБ ЗСУ: втрати ворога станом на 10 червня
10:01
Рівень води у Каховському водосховищі за добу знизився на 1,2 метра, в акваторії Миколаєва - до 88 сантиметрів

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]