рф опинилася на межі розриву відносин із Болгарією після заяв посла росії щодо війни в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президент Болгарії Румен Радєв назвав логічним кроком у нинішній ситуації відкликання посла Болгарії в росії на консультації у відповідь на різкі та недипломатичні заяви російського посла Елеонори Митрофанової. Про це болгарський президент заявив 24 березня після участі в саміті НАТО у Брюсселі.

Про це повідомляє болгарське видання «Дневник».

«Щодо заяв Митрофанової він повторив позицію уряду, що ніхто не має права привласнювати собі право виступати від імені болгарського народу», – ідеться в повідомленні.

Вторгнення в Україну посольство росії в Болгарії супроводжувало випадами на адресу офіційної Софії, повідомляє російська служба Радіо Свобода. У фейсбуці дипломатичного представництва болгарське керівництво було назване «євроатлантичними прихвостнями», оскільки за його розпорядженням на другий день війни припинив мовлення телеканал RT, а незабаром і «Спутник». Згодом посол Митрофанова у відеопривітанні болгарам з приводу національного свята, Дня визволення від османського ярма, порівняла російсько-турецьку війну 1877–78 років, коли за сприяння російської армії Болгарія була відновлена на політичній карті Європи, з нинішньою війною проти, як вона висловилася, «нацистського київського режиму».

Голова уряду Кіріл Пєтков викликав посла на бесіду і дуже різко висловився з приводу такої аналогії. «Нашу подяку російському народу за звільнення не можна принизити шляхом порівнянь із сьогоднішньою братовбивчою війною в Україні», – наголосив Пєтков. Премʼєр наполягав також на тому, щоби посольство російської федерації не втручалося у внутрішню політику Болгарії.

Згодом Митрофанова в інтервʼю каналу «Россия 24» стверджувала, що болгарський народ не підтримує «ані риторику, ані дії свого уряду проти росії». Глава російської дипломатичної місії поводиться в Болгарії як російський генерал-губернатор, заявила Атлантична рада Болгарії. У ЗМІ та громадських колах стали лунати заклики про висилку Митрофанової.

У негативний бік через воєнне вторгнення в Україну змінили своє ставлення до росії 40% болгар, свідчать дані дослідження агентства Trend, проведеного в період з 5 до 12 березня. Тільки 16% вважають, що російське вторгнення виправдане, 61% дотримуються протилежної думки.

На фото: посол росії в Болгарії Елеонора Митрофанова

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

21:01
Уряд визначив, як добровольці віком 18-24 років отримуватимуть 1 млн грн
20:00
У середу в Україні морозно, тепло лише на Закарпатті
19:15
Очевидний агент ФСБ Фіцо заявив про можливу зупинку поставок газу в Україну - синхронно з ракетною атакою РФ газовидобутку в Україні
19:11
Станом на 2024 рік Україна мала 32 мільйони жителів
18:07
Бутусов: Правда та брехня у звіті Головнокомандувача ЗСУ
17:26
Заступник Сійярто приїхав до Києва вимагати пояснень через нібито "наклепницьку кампанію" проти Угорщини, яку де-факто через Орбана контролює ФСБ РФ
17:06
Генерал Марченко розповів про паскудство влади та окремо - ДБР у "справі генералів": Ми повертаємося до режиму, з яким воюємо
16:46
Після правдивого інтерв'ю генерала Наєва брехлива влада вирішила відправити його на Донбас на посаду полковника
16:00
Раніше засуджений кримінальник із "топ-10 контрабандистів" Зеленського вдруге уник тюрми завдяки угоді з прокурором
15:44
"Справа генералів" виглядає як "справа Сирського" або "справа Зеленського": екскомандирів ОТУ "Харків" та ОСУВ "Хортиця" Грицькова і Грузевича ще навіть не допитували

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]