Російські військові перетворили Мелітополь на «найбільшу в'язницю в Європі» - ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Російські війська увійшли до Мелітополя на самому початку повномасштабного вторгнення в Україну. З того часу місто перетворилося на центр партизанського опору і водночас на «найбільшу в'язницю в Європі», де російські військові викрадають і катують місцевих жителів.

Про це пише видання storage.googleapis.com.

Як пише видання, викрадення у Мелітополі стали масовими вже у березні 2022 року. Тоді ж з'явилася українська гаряча лінія "Викрадені мелітопольці".

Співробітниця гарячої лінії Наталія розповіла журналістам, що на початку окупації росіяни здебільшого викрадали людей, які працювали в органах місцевого самоврядування. Ближче до осені — директорів шкіл та вчителів, які продовжували викладати за українськими програмами. «Потім пішли фермери. Був період, коли вони викрадали багато ветеранів АТО. І дуже багато бізнесменів їх викрадали з метою викупу», — розповіла Наталя.

За її словами, від початку повномасштабної війни працівники гарячої лінії зафіксували 311 викрадень. 107 людей досі перебувають у полоні, про 56 нічого не відомо. Співробітники «Вікрадені мелітопольці» припускають, що насправді могли бути викрадені утричі-вчетверо більше людей.

Серед тих, кого викрали на початку окупації, були ландшафтний дизайнер Максим Іванов та його дівчина Тетяна Бех — їх затримали у квітні 2022 року.

«Ми вийшли з дому, у мене був із собою [український] прапорець автомобільний. Поруч проїжджала БТР, я дістав прапорець, махаю і кричу: "Валіть з нашої землі". Вони зупинилися, обступили мене чоловік з десять, прапор кинули на землю, розтоптали. Сказали: „Зараз почнемо вас перевиховувати“», – розповів Максим Іванов.

За його словами, їх залишили у місцевій комендатурі, де перебували й інші люди, затримані за проукраїнську позицію чи порушення комендантської години. У комендатурі Іванова били гумовими палицями і змушували кричати «слава росії». За два дні їх відпустили, змусивши перед цим підписати «папір» про відсутність претензій.

Наступного разу Максима та Тетяну затримали у серпні, коли вони розклеювали листівки до Дня незалежності України. При затриманні вони знайшли листівки, а в телефоні Іванова — повідомлення в чат-боті, де він передавав інформацію про пересування російських військових і російської техніки.

Під час першого допиту у відділенні поліції Іванова побили, зламавши йому ребра. Наступного дня його забрали в гаражі під мостом, що веде до району Новий Мелітополь. Там його знову жорстоко побили.

«Я розумів, що мене можуть прямо зараз вбити. Просив дати мені телефон, щоб зателефонувати батькам та попрощатися. На що мені була відповідь, мовляв, переб'єшся, то здохнеш, і ніхто не впізнає. Потім завели мене до гаража і пішли. Я розплющив очі, кров хлюпала, все навколо залив кров'ю», - розповів Іванов.

Через п'ять днів Іванова разом із іншими затриманими вивели помитися. «Там був просто шланг із проточною водою. А ми й раді, бо стільки не милися. Я роздягнувся, дивлячись між собою, пошушукались і сказали: „Цей готовий, забираємо його“. Вони, напевно, побачили, що в мене спина та ребра усі чорно-фіолетові і вирішили, що вистачить», — згадує Іванов.

Після цього Максима та Тетяну (її весь цей час тримали у залізному контейнері розміром два на два метри у дворі комендатури) перевезли до міського відділу поліції на вулиці Гетьманській. Там росіяни продовжили катувати Іванова, зокрема струмом.

Тетяну відпустили, а Іванова били ще місяць. Наприкінці жовтня 2022 року його відправили на підконтрольну Україні територію.

"Я йшов 40 кілометрів пішки від Василівки до [українського КПП] у Кам'янському. Це був жах. Каменське — це сіра зона, тривають обстріли. Я далі йти просто не міг. Думав попроситись у когось переночувати, але це мертве село, нікого ні, вдома зруйновані.Я зайшов на покинуту заправку і всю ніч сидів там.Було холодно, кінець жовтня.Я знайшов шмат скловати, накинув на ноги.І постійно артобстріли.Поруч вибухає і чую, як земля розсипається від вибуху.Думав, ця заправка і стане мені могилою".

Ще один українець, якого російські військові затримали у Мелітополі, – 23-річний Леонід Попов. У нього діагностовано шизофренію. Завдяки лікуванню вдалося домогтися ремісії, проте лікарі попереджали його матір Ганну Махно, що стрес може погіршити стан сина.

Вперше Попова затримали у травні 2022 року. У комендатурі він провів три дні. Його мати розповіла журналістам, що там її син зазнав тортур. «П'яні кадировці прив'язували [його] до стіни, сміялися і кидали ножі, катували струмом. Він так і не зрозумів, навіщо його забирали», - розповіла Махно зі слів колишнього чоловіка (його ім'я у публікації не називається).

Приблизно в цей час росіяни затримали молодшого брата Леоніда Ярослава. Він розповів матері, що його та ще 30 затриманих тримали у дуже тісній камері, куди через деякий час помістили, за словами Махна, «п'яну чи психічно нездорову людину», яка постійно кричала.

Військові сказали: «Якщо не закриєте йому рота, ми вас усіх, як кошенят, перестріляємо». І тоді цей натовп переляканих затриманих почав бити людину. А коли він почав кричати, вони просто його почали душити, аби він не кричав. І людина померла. Я запитала сина: "А що ти в цей час робив?" Він сказав, що відвернувся до стіни, ковпав стіну пальцем і вперше почав молитися богові.

У квітні 2023 року Леоніда Попова знову викрали. Через три місяці його перевезли до лікарні у стані крайнього виснаження: він важив 40 кілограмів при зростанні 195 сантиметрів. Батькові Леоніда дозволили забрати сина, але того ж дня його знову забрали військові. Де зараз знаходиться Леонід Попов, невідомо. Що сталося з його братом Ярославом, у публікації «Важливих історій» не повідомляється.

Вгорі: Леонід Попов з мамою Анною до початку повномасштабної війни (ліворуч) та після трьох місяців у російському полоні (праворуч)

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу трохи дощитиме на півдні України, вдень біля 0°
19:21
ЗСУ знищили російський плацдарм на Осколі
18:24
Потужна реформа: Уряд перейменував Мінреінтеграції на Міністерство національної єдності
18:11
Вʼячеслав Курбанов: Про "зниклих безвісті"
17:04
Корумповану Полтавську обласну МСЕК приєднали до корумпованої обласної лікарні рішенням корумпованої Полтавської обласної ради
16:19
Рада скасувала пільги позбавленим звання Героя України
16:02
Скасування арешту 2,6 млрд грн онлайн-казино, понад 200 закритих справ щодо п’яних водіїв: ВРП позбавила суддю Смик доплат аж на три місяці. Хабарами надолужить!
15:21
«Аль-Маядін»: ССО України воюють на боці повстанців у Сирії
15:02
ДБР затримало багату людину - ексзаступника голови Вищого господарського суду Ємельянова. Це більше схоже на перерозподіл злодійських статків, а не на покарання зла
14:50
Олексій Чернишов став міністром на ідіотській посаді

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]