росія хоче знекровити Україну до прибуття танків із Заходу - The Spectator

|
Версия для печатиВерсия для печати

Якщо Україна розпочне наступальні операції на початку року, вона може вичерпати свої резерви та втратити критичну кількість бронетехніки, що залишить її вразливою для Росії до кінця цього року.

Рішення міжнародних партнерів Києва відправити в Україну основні бойові танки НАТО є переломним моментом у російсько-українській війні. Хоча танкам нині приділяють чимало уваги, та вони були частиною значно ширшого спектру зобов’язань щодо сприяння якнайшвидше повернути окуповані території. Попри все, знадобляться місяці важкої боротьби, перш ніж Україна зможе досягти значних успіхів, йдеться в статті The Spectator.

Наступні кілька місяців боротьби будуть важкими

Російська оборонна промисловість також нарощує виробництво, тому, якщо Україна не втримає ініціативу, звільнити територію буде дедалі важче.

Кілька західних союзників України пообіцяли надати велику кількість бойових машин піхоти, танків, артилерійських систем, платформ бойової підтримки та розширити виробництво боєприпасів. Був також створений спеціальний курс навчання у Великій Британії, військові, які пройшли його, потім формувалися як підрозділи та проходили навчання в Європі, щоб навчитися виставляти загальновійськові батальйони.

Короткострокова проблема, з якою зіткнулася Україна, полягала в тому, що якщо Київ розпочне наступальні операції на початку року, він може вичерпати свої резерви та втратити критичну кількість бронетехніки, що зробить країну вразливою для Росії до кінця цього року. Обіцянки партнерів тепер означають, що Україна може впевнено створювати та використовувати нові бойові одиниці протягом року, а отже, Київ має більше свободи використовувати те, що вже має.

Незважаючи на середньострокові можливості, які пропонує обіцяне обладнання, розроблені НАТО танки не вдасться швидко привести в дію. Танки, розроблені НАТО, суттєво відрізняються від радянських танків, які зараз експлуатуються в Україні. Вони мають інший робочий процес, вимоги до технічного обслуговування та приблизно на 20 тонн важчі. Танки також не матимуть ніякого значення, якщо їх поставити в невеликій кількості. Щоб розмістити їх у складі роти за підтримки бойових машин піхоти та артилерії, необхідно мати значну кількість людей, навчених взаємодіяти з відповідними системами, обслуговувати та підтримувати їх, а також керувати ними групами. Це все займе час.

Завдяки обструкціонізму та некомпетентності німецького уряду Україна отримала найгірший із можливих позитивних результатів. Замість того, щоб отримувати велику кількість танків одного типу, вони отримують три різні танки, розроблені НАТО, усі в обмеженій кількості та кожен з окремими складними вимогами до обслуговування. Це затримає доставку цих танків на передову. І це після того, як партнери України змарнували три місяці, вирішуючи, надсилати танки чи ні. У Києві навряд чи забудуть, що безглузде лукавство канцлера Олафа Шольца коштувало і продовжить коштувати життя українцям.

Широко поширена одержимість порівнянням технічних характеристик танків НАТО та російських танків загалом не має значення. Танки НАТО краще захищені, мають кращу оптику та кращий процес пошуку та ураження цілей. Броня  танків НАТО перевершує. Але це повномасштабна наземна війна, у якій кількість виставлених танків і те, наскільки добре вони ведуть бойові дії, мають набагато більше значення, ніж якість окремих одиниць техніки. Швидше за все, навчальні процеси, що відбуваються, дадуть українським військам вирішальну перевагу для захоплення та утримання позицій.

Враховуючи час, який знадобиться, щоб нещодавно передане обладнання дало ефект, слід розуміти, що наступні кілька місяців боротьби будуть важкими. Росіяни скупчують повітряно-десантні війська в Луганську та бронетехнічні підрозділи на півдні, а «Вагнер» продовжує штурм Бахмута. Генерал Герасимов, який зараз безпосередньо керує операціями в Україні, наполягає на наступальних операціях, щоб спробувати залучити резерви України до оборонних боїв і, отже, позбавити їх можливості готуватися до наступальних операцій. Росіяни сподіваються, що якщо вони зараз знекровлять кращі підрозділи України, вони втримають територію, яку вони захопили. Принаймні протягом наступних кількох місяців Україна повинна уникати цих загроз за допомогою обладнання, яке вона вже має.

Більш широке питання для партнерів України що після пожертвування великої кількості фронтової бойової техніки їм доведеться переозброюватися. Британська заява про відправку до 30 самохідних гаубиць AS90, наприклад, значно обмежить час навчання Королівської артилерії, якщо не буде закуплено гармати на заміну. Політичне рішення дати Україні те, що їй потрібно для перемоги, є важливим, але за ним має супроводжуватися готовність фінансувати наслідки цієї політики.

Фото: Окрема мотопіхотна Маріупольська бригада/facebook

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]