росія прагне залишити довічно «на троні» у ЦАР підконтрольного «вагнерівцям» президента - NYT

|
Версия для печатиВерсия для печати

росія, яка контролює владу в Центральноафриканській Республіці за допомогою бойовиків «групи вагнера», намагається забезпечити довічне правління президента Фостена-Аршанжа Туадери.

Про це йдеться у публікації New York Times.

Зазначається, що через слабку позицію Заходу щодо присутності москви в Африці, «її найманці вже встановили контроль у Центральноафриканській Республіці».

На початку березня, під час російського вторгнення в Україну, другий секретар посольства росії Євген Мігунов здійснив «незвичайний візит» до голови Конституційного суду цієї країни Даніель Дарлан.

російський дипломат заявив, що суд має скасувати конституційне обмеження перебування президента при владі (не більше двох термінів), оскільки Туадера, якого підтримують російські найманці, має залишатися на посаді заради блага країни.

Проте 70-річна Дарлан виступила проти.

Президент вирішив провести референдум з метою зміни конституції, ухваленої 2016 року, і скасування обмеження терміну президенства. Для цього створив комітет з розробки нової конституції.

У вересні Конституційний суд одноголосно постановив, що президентські укази про створення комітету є "неконституційними і недійсними".

У жовтні президентським указом Дарлан було зміщено з посади голови суду, щоб відкрити шлях до референдуму.

москва, намагаючись скасувати конституцію ЦАР, по суті відтворює в країні те, що путін вигадав для себе в росії, зазначає видання.

Найманці з «групи вагнера» почуваються господарями у ЦАР, багатій на золото й діаманти, контролюють великі гірничодобувні та лісозаготівельні підприємства, що пояснює прагнення рф зберегти там слухняний уряд.

На сьогодні у ЦАР нараховується близько 5 тис. росіян.

Центральноафриканська Республіка з моменту здобуття незалежності від Франції в 1960 році страждає від хронічних переворотів і повстань. З грудня 2012 року там триває громадянська війна за участю більше десятка збройних угруповань, а з 2014 року - миротворчих сил ООН.

Наразі конфлікт перебуває у прихованій фазі.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]