Розвідка США вважає, що Україна не зможе досягти ключової мети контрнаступу цього літа - WP

|
Версия для печатиВерсия для печати

Американська розвідка припускає, що Збройні сили під час контрнаступу цього літа не досягнуть ключової мети – деокупації Мелітополя та розірвання сухопутного коридору між Росією та Кримом, зокрема через здатність РФ захищати окуповану територію за допомогою фаланги мінних полів і окопів.

Про це йдеться у статті The Washington Post, у якій наведено слова співрозмовників, "знайомих з секретним прогнозом американської розвідки", а також неназваних українських і американських посадовців.

За прогнозами розвідки, Україна не зможе досягти міста Мелітополь. Так, якщо оцінка виявиться вірною, це означатиме, що Київ не виконає основне завдання з перерізання сухопутного коридору Росії до Криму цього року.

"Така похмура оцінка ґрунтується на здатності Росії захищати окуповану територію за допомогою фаланги мінних полів і окопів, і, ймовірно, спонукатиме Київ і західні столиці звинувачувати один одного в тому, чому наступ, на який було витрачено десятки мільярдів доларів західного озброєння і військової техніки, не досягнув своїх цілей", - пише WP.

"Росія має там три основні оборонні лінії, а потім укріплені міста. Питання не лише в тому, чи зможе Україна прорвати одну, чи дві з них, а чи зможе вона пробитися крізь всі три та мати достатньо сил після цього, щоб розвинути успіх, наприклад взяти Токмак або піти далі", - вважає Роб Лі, військовий аналітик з Інституту дослідження зовнішньої політики.

WP зазначає, що Україна вклала величезні ресурси в Бахмут, у тому числі людські життя та боєприпаси. Дехто в адміністрації Байдена висловлює побоювання, що зобов’язанні на сході можуть підірвати потенціал наступу на півдні.

Нова оцінка розвідки збігається з "секретним лютневим прогнозом" США, який, як вважається, був "злитий" у Discord. В ньому ідеться, що нестача обладнання і чисельності військ може означати, що наступ лишиться "дуже далеким" від досягнення його мети – розірвання сухопутного мосту до Криму до серпня. В цій оцінці Мелітополь або Маріуполь визначені як цілі "для того, щоб позбавити Росію сухопутного доступу до Криму".

Крім того, Україна вирішила мінімізувати втрати й перейти до тактики просування вперед невеликими підрозділами на різних ділянках фронту. Це призвело до того, що влітку Україна досягла лише невеликих успіхів на різних ділянках фронту.

"В перший тиждень боїв (літнього контрнаступу. - Ред.) Україна, попри західну техніку зазнала значних втрат, намагаючись прорвати добре підготовлену оборону Росії", - пише видання

Завдяки військовим іграм, проведеним спільно українськими, британськими та американськими військовими, такі втрати передбачали, але союзники вважали, що Київ прийме це як ціну прориву головної оборонної лінії Росії.

"Один з представників оборонного відомства сказав, що Україна може порушити історичні норми й продовжити наступ взимку, коли все, включаючи забезпечення солдатів теплом і запасами їжі та боєприпасів, стає набагато складнішим.

Але це залежатиме від кількох важливих факторів, таких як наявність відпочинку, необхідного військам після важкого бойового сезону. Це також залежатиме від того, скільки спеціалізованого обладнання й одягу для холодної погоди у них є в наявності, сказав представник оборонного відомства. Але Москва також може перевершити своїх конкурентів під час зимових військових операцій. Бо, як наголосив представників відомства, відомо, що росіяни здатні воювати в холодну погоду", - резюмує WP.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]