Сенат Польщі одноголосно ухвалив резолюцію про підтримку України, вільна Україна є однією із гарантій безпеки, - написано в документі

|
Версия для печатиВерсия для печати

У п’ятницю, 4 лютого Сенат Польської Республіки одноголосно, 92 голосами, прийняв резолюцію про підтримку України. Як наголошують польські сенатори, йдеться про політичну та фінансову допомогу Україні, а також постачання зброї і участь військових з членських країн НАТО у вишколах української армії.

 

Текст резолюції прочитав колишній міністр національної оборони Польщі сенатор Боґдан Кліх. Як написано в тексті документа, вільна Україна є однією із гарантій безпеки Польщі, повідомляє Polskie Radio.

«Сьогодні, коли Україна постає перед смертельною небезпекою – загрозою чергового вторгнення – надзвичайно важливо, щоби влада Республіки Польща надійно підтримувала нашого сусіда. Немає безпечної Польщі без незалежної України», - написано в документі.

Як наголосив політик, суверенна Україна є там, де цього хочуть українці «А дослідження показують, що понад 60% українців підтримує членство України в НАТО. У зв’язку з цим, нашим обов’язком, як держави, є підтримка у ці драматичні моменти наших братів українців».  

Віцеспікер Сенату Міхал Камінський зазначив: «Покійний президент Лех Качинський мав рацію, коли сказав, що росіяни почнуть війну в Грузії, потім вони прийдуть в Україну, а потім -  в країни Балтії та Польщу», - підкреслив він. «Це сумне пророцтво нашого покійного президента збувається на наших очах», - сказав віцеспікер Сенату.

Сенатор Єжи Червінський наголосив під час дебатів: «Ми - за вільну Україну. Ми - за те, щоб Польща допомагала Україні з точки зору її можливостей і мобілізувала зовнішню думку, щоб допомогти Україні, як це було досі».

У тексті резолюції, зокрема, написано, що Сенат «підтримує політичну та фінансову допомогу Україні, постачання цій країні зброї та участь солдатів з країн-членів НАТО у навчанні українських військових (…) Будь-які дії, спрямовані на стримування агресора, мають величезний вплив на моральний дух української нації».

Польські сенатори наголосили теж на тому, що метою ескалації російських дій під українським кордоном є дестабілізація усієї Європи, а це загрожує «вибухом найбільшого від часів ІІ світової війни збройного конфлікту».

Резолюція нагадує, що у 1994 році «Сполучені Штати Америки, Росія та Велика Британія зобов’язалися поважати суверенітет і територіальну цілісність України та утримуватися від будь-яких погроз застосуванням сили проти її незалежності в обмін на відмову України від ядерного потенціалу. Україна виконала свої зобов'язання. Незважаючи на це, Росія напала на Україну в 2014 році, анексувала Крим і контролює сепаратистів на Донбасі».

Як написано в резолюції, «в контексті загрози чергового російського вторгнення, Україну беззастережно підтримують: Північноатлантичний альянс, Європейський Союз та Сполучені Штати Америки. У 1997 році Київ розпочав стратегічну співпрацю з НАТО, а у 2008 році союзники дали згоду на майбутнє членство України в НАТО (…) Сьогоднішня ситуація є тестом політики відкритих дверей».

Сенат Польської Республіки висловив переконання, що «діалог з Російською Федерацією є можливий, але він не може відбуватися в умовах військового шантажу, підривання правила непорушності кордонів у Європі та гібридних атак на демократичні установи. Умовою цього діалогу є відведення російського війська від українського кордону».

Маршал Сенату Томаш Ґродський вручив текст резолюції послу України у Польській Республіці Андрію Дещиці.

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

21:01
Уряд визначив, як добровольці віком 18-24 років отримуватимуть 1 млн грн
20:00
У середу в Україні морозно, тепло лише на Закарпатті
19:15
Очевидний агент ФСБ Фіцо заявив про можливу зупинку поставок газу в Україну - синхронно з ракетною атакою РФ газовидобутку в Україні
19:11
Станом на 2024 рік Україна мала 32 мільйони жителів
18:07
Бутусов: Правда та брехня у звіті Головнокомандувача ЗСУ
17:26
Заступник Сійярто приїхав до Києва вимагати пояснень через нібито "наклепницьку кампанію" проти Угорщини, яку де-факто через Орбана контролює ФСБ РФ
17:06
Генерал Марченко розповів про паскудство влади та окремо - ДБР у "справі генералів": Ми повертаємося до режиму, з яким воюємо
16:46
Після правдивого інтерв'ю генерала Наєва брехлива влада вирішила відправити його на Донбас на посаду полковника
16:00
Раніше засуджений кримінальник із "топ-10 контрабандистів" Зеленського вдруге уник тюрми завдяки угоді з прокурором
15:44
"Справа генералів" виглядає як "справа Сирського" або "справа Зеленського": екскомандирів ОТУ "Харків" та ОСУВ "Хортиця" Грицькова і Грузевича ще навіть не допитували

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]