Що буде з цінами на бензин і дизпаливо в Україні у травні та червні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Через війну внутрішнє виробництво зруйноване, запасів вже немає. Необхідно будувати нову систему забезпечення через європейський кордон, через який раніше майже нічого не постачали. А для цього потрібен час.

Про це розповів Сергій Куюн, директор консалтингової компанії А-95 у колонці для НВ.

1. Намітився план вирішення проблеми. Проте, по-перше, ментальність європейців. Це не найшвидші люди у світі, але, безперечно, чудові. По-друге, не все вирішують гроші, як це зазвичай працює у нас. 

«Тобто, перспективи є, вони обнадійливі, але потрібен час. Та ще не факт, що ми вже бачимо всі проблеми на цьому шляху. Дехто вважає, що проблема у попиті, який вище за постачання», - вважає експерт.

2. Скасування держрегулювання не вирішить проблему. Ціни на пальне можуть злетіти до 60-70 грн/л і вище, що приб'є попит, припинить спекуляції з перепродажем пального та забезпечить вільний продаж. Такі ціни будуть 100% прибутку (який між собою розділять оптовики та АЗС), але це ніяк не допоможе більше постачати.

«Скажу більше: коли закордонні постачальники та перевізники побачать таку лібералізацію, додатково збільшать тарифи», – зазначив Куюн.

3. Що сьогодні. Високі ціни та довгі черги роблять свою справу, споживання потроху падає, але постачання потроху, але зростає.

«Активно збільшується обсяг постачання автотранспортом, у тому числі завдяки оперативному зняттю бюрократичних перешкод. Але головна проблема — із залізничними партіями, яка теж має перспективу поступового вирішення», - додав він.

4. До кінця травня дефіцит трохи згасне. Навряд чи зникнуть обмеження, але вони не будуть настільки суворими. Але в червні на нас чекає новий виклик — жнива, але й на той час мають покращитися постачання за декількома напрямками. Загалом до серпня має запрацювати нова система постачання.

«Якщо комусь дискомфортно без бензину, згадайте про наших хлопців на фронті, одразу попустить», - підкреслив Куюн.

Як повідомляли ЗМІ, пожвавлення ринку палива очікувалося до кінця травня, а для повного подолання дефіциту експерти давали до двох місяців.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:29
Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
20:00
У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
18:08
Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
16:01
Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
15:45
Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
15:09
Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
14:10
Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
12:29
Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
12:01
Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
10:02
Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]