Споживання продовольства до 2031 року зростатиме швидше за його виробництво

|
Версия для печатиВерсия для печати

У наступному десятиріччі світове сільгоспвиробництво зростатиме на 1,1% щорічно при зростанні споживання продовольства на 1,4%.

Це випливає із спільного прогнозу ОЕСР та Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) ООН, повідомляє Коммерсант.

Тож, за підрахунками експертів, викорінити голод до 2030 року (таку мету зараз ставить ООН) не вдасться. Для цього зростання продуктивності світового АПК за десятиліття має становити 28%, що втричі перевищує показник 2010–2020 років.

Світове споживання продовольства зростатиме на 1,4% на рік протягом найближчого десятиріччя — за рахунок країн з низьким та середнім доходом та високою народжуваністю, пишуть експерти ФАО та ОЕСР у «Сільськогосподарському прогнозі на 2022–2031 роки». Щорічне зростання світового сільгоспвиробництва при цьому у найближчому десятиріччі буде нижчим — лише 1,1%.

За прогнозом експертів, зростання виробництва рослинницької продукції загалом за десять років становитиме 18%. В основному це відбудеться за рахунок інвестицій у продуктивність, включаючи селекцію рослин (це забезпечить 80% зростання), 15% збільшення припаде на розширення території орних земель та 5% — на збільшення інтенсивності їхнього обробітку. У тваринництві та рибництві зростання на 16% буде забезпечено покращенням утримання тварин та їх більш інтенсивним годуванням. Зростання у птахівництві на 16% забезпечить до 45% світового збільшення виробництва м'яса завдяки його стійкій рентабельності.

У ФАО та ОЕСР вважають, що за базового сценарію прогнозу світ не зможе досягти поставленої ООН мети «нульового голоду» до 2030 року.

Для цього потрібно, щоб продуктивність сільського господарства за десятиріччя зросла на 28%, що втричі перевищує зростання за 2010–2020 роки. Крім того, зростання світової врожайності має становити 24% (удвічі вище, ніж за останнє десятиліття).

Тривале зростання цін на енергоресурси та необхідну аграріям продукцію (включно з добривами) ще більше може віддалити досягнення мети викорінення голоду — оскільки веде до зростання витрат і може стримати навіть нинішнє зростання продуктивності. Конфлікт в Україні, за прогнозом ФАО та ОЕСР, призведе до скорочення експортних обсягів продукції АПК із цієї країни до 20% від звичайних обсягів. На тлі зростання цін у 2022–2023 сільгозгоду кількість голодуючих у світі зросте на 8–13 млн осіб, у 2023–2024 сільгозгоду у разі дефіциту експорту з РФ та України та відсутності альтернативних поставок у потрібному обсязі вона збільшиться на 19 млн осіб.

Цікаво, що часткове вирішення проблеми голоду, яке пропонує ФАО на базі рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я в одній із моделей, - це скорочення споживання.

Йдеться про менш корисні для здоров'я «вільний цукор» і жир. До 2030 скорочення їх споживання до рекомендованих норм могло б знизити світові витрати на продовольство на 35%. Втім, зниження цін на їжу в цьому сценарії може негативно вплинути на економіку фермерів, уточнюють експерти.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]