Старовинний храм перейшов до ПЦУ у Новому Бикові, де під час російської окупації була катівня

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Новобиківському старостинському окрузі релігійна громада Свято-Успенської парафії змінила конфесійне підпорядкування – з Української Православної Церкви МП до Православної Церкви України. 9 червня за це проголосували 173 місцевих жителі, 13 — висловилися проти. Це відбулося у місцевому будинку культури.

Зі слів голови Новобиківського старостинського округу Ігоря Костоварова, питання переходу релігійної громади до ПЦУ набуло актуальності після російської окупації села, яка тривала 33 дні. В Новому Бикові тоді росіяни в підвалі котельні влаштували катівню, де тримали щонайменше 40 людей, інформує Суспільне.

Збори ініціювали самі жителі Новобиківського старостату. Для їх проведення за місяць зібрали 500 підписів — це третина населення.

Юлія Кірієнко із Нового Бикова очолила цю ініціативну групу:

"Ще до 24 лютого, 25, 26, 27 лютого (2022 року, — ред.) я ходила в нашу церкву, бо я думала і вірила, що ми молимося Україні та за Україну. 27-го я не почула взагалі слова «Україна», «мир», «перемога за Україну» і 28-го я вже вирішила – геть московського попа", — сказала жінка.

Вони отримали від старостату дозвіл на проведення зборів. На них були представники обох конфесій, правоохоронці, військовослужбовці ЗСУ.

До зборів доєдналися 238 людей. З них 173 підняли руки за перехід до ПЦУ. Свою позицію вони підкріпили підписами. Ще 13 присутніх – висловилися проти.

Зі слів старости Ігоря Костоварова, документи зі зборів передадуть в Ніжинську РВА та Чернігівську ОВА. Після отримання низки необхідних документів буде вирішуватися питання щодо передачі єдиного в громаді Свято-Успенського храму — від Української Православної Церкви МП до Православної Церкви України.

"Всі ті обряди, всі послуги, які надавалися, будуть виконуватися і надалі для наших жителів. Плануємо у цьому храмі, іншого приміщення у нас в старостинському окрузі немає. Це буде розмова із юристами. Плани одні – дотримання юридичних норм і правил", — сказав староста.

Про зміну парафії колишній настоятель храму, митрофорний протоєрей УПЦ Московського Патріархату Георгій Хвуст сказав так:

"Ми стоїмо за Українську Православну Церкву. Це група, яка не ходить у церкву. Війна іде, а вони колотнечу роблять. Треба молитись Богу. А вони народ ділять навпіл, щоб були ворогами. Люди, які ходять у церкву не прийдуть. Вони віруючі люди, вірять Богу. А невіруючі, як собі зберуть (підписи — ред.), то хай собі будують храм".

Також присутні внесли зміни до Статуту релігійної громади та погодили звернення до правлячого Архиєрея Чернігівської Єпархії ПЦУ про призначення настоятеля релігійної громади.

Довідково: Церква Успіння Пресвятої Богородиці у Новому Бикові була збудована у 1801 – 1804 роках коштом останнього гетьмана Лівобережної України Кирила Розумовського. Старовинний храм зазнав руйнувань від російських окупантів у березні 2022 року.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]