Юрій Касьянов: Знову прої@али

|
Версия для печатиВерсия для печати

Ще у 2022 році несподівано виявилося, що російські "Ланцети" - дуже ефективна зброя. Згадали раптом, що в Україні за вісім років «АТО» було розроблено десятки подібних систем, але жоден український «ланцет» не пішов у велику серію - дорого, клопітно (треба вчити бійців, переробляти штатку), та й війна скоро закінчиться, треба тільки подивитися в очі путіну...

Кинулися, отже, у 2022 році терміново робити нашу відповідь - «аналоговнет» російського «ланцета». Впливові люди, які мають перепустку у владні коридори, взялися за це завдання, великі волонтерські фонди підтримали. Гроші полилися рікою, але інженерних кадрів не вистачало (їх завжди не вистачає), і вийшло так собі - дорого, клопітно, і в ціль не завжди потрапляє.

У 2023 і в 2024 пробували розв'язати задачу ринковим способом, дозволили іншим впливовим людям повирішувати питання, багато разів оголошували, що наш «ланцет» ось-ось полетить у масову серію, грошей давали багато, але інженерів однаково не вистачало, і щоразу виходило так собі - дорого, клопітно, і мимо.

Водночас з'являлися (вони з 2014 року з'являлися) маленькі (за вартістю), примітивні у виконанні, безглузді на вигляд проєкти фпв-літаків буквально з гівна і палиць. Впливові люди сміялися над ними, давали розробникам підсрачника - мовляв, ідіть, хлопчики, не заважайте нам гроші заробляти.

Та раптом - знову раптом! - виявилося, що примітивна версія російського «Ланцета» - зібраний із лайна і палиць фпв-літак «Молния» і «Молния-2» теж дуже ефективний. А в нас нічого подібного немає в державних військових масштабах.

"Молния" ця коштує дешевше за багнюку, дешевше за фпв-дрон, але несе навіть протитанкову міну на дальність у десятки кілометрів.

Знову про@б. А хто винен? Ну, звичайно ж, не великі впливові дядьки, які успішно пиляють мільйони. Це не їхня проблема. Біда в тому, що абсолютно немає державної політики в галузі дронів, немає ні прогнозування, ні розуміння, ні ефективного управління.

Юрий Касьянов, офіцер ЗСУ. Радіоінженер, спеціаліст з аеророзвідки, заснувник громадського дослідно-конструкторське бюро безпілотної авіації “Matrix-UAV”; сторінка автора у Фейсбук

Фото автора

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]