Судді у справі контрабандиста Альперіна заявили про погрози, покидьок не вгамовується

|
Версия для печатиВерсия для печати

Головуючий у справі «короля контрабанди» Вадима Альперіна суддя Олексій Кравчук заявив про погрози.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Під час судового засідання Вищого антикорупційного суду 27 лютого суддя зазначив, що за фактом погроз, які отримала суддівська колегія у цій справі, скерували відповідне звернення до Офісу Генпрокурора та Вищої Ради Правосуддя.

Реєстр повідомлень на сайті ВРП закритий, тому дізнатися в чому полягало таке втручання та які саме погрози отримали судді наразі неможливо.

Головуючий лише зазначив, що погрози суддям стосувалися цього кримінального провадження.

Відомо також, що зареєстроване кримінальне провадження за фактом можливого втручання у діяльність судових органів.

Раніше судді зверталися до Апеляційної палати з клопотанням про передачу справи до іншого суду. Однак, у задоволенні цього подання Апеляційна палата відмовила.

Аналогічне клопотання адвокати подали до ВАКС повторно, але і цього разу суд його відхилив.

Засідання у справі сьогодні не відбулося, оскільки сам Альперін через нібито "технічні причини" не зміг вийти на зв'язок. Не з’явився і його адвокат, тож судове засідання відклали на 9 березня.

Нагадаємо, що бізнесмен Вадим Альперін обвинувачується у створенні злочинної організації, яка шляхом махінацій незаконно завозила товари в Україну. За версією слідства, збитки склалм понад 77,7 млн грн.

У 2019 році  детективи НАБУ затримали 10 осіб за підозрою в організації масштабних контрабандних схем. Серед затриманих були начальник Київської митниці Сергій Тупальский і ще шестеро співробітників Державної митної служби. Організатором ОЗУ слідство вважає бізнесмена Вадима Альперіна.

У 2017 році його заарештовували за спробу підкупу детектива НАБУ.

А широко прославився Альперін після того, як його в розшук оголосив особисто сам президент Зеленський і навіть пообіцяв винагороду. Проте згодом Альперін прийшов в САП без примусу.

16 листопада 2020 року НАБУ і САП завершили розслідування, матеріали справи відкрили Альперіну і захисту, після чого справу передали до ВАКС.

За даними слідства, під час розслідування бізнесмен погрожував правоохоронцям, вчиняв спроби підкупу та отримував «зливи» інформації.

У 2021 році стало відомо, що проти «топ-10 контрабандистів» ввели санкції РНБО. До списку потрапив і Вадим Альперін.

Справа, у якій Вадим Альперін є підозрюваним, – лише один епізод із низки злочинів на митниці. Загалом може йтися про 500 млн грн збитків державі на схемах із розмитнення товарів.

Знаково, що за 30 років своєї злочинної діяльності вірогідний агент російських спецслужб Вадим Альперін ніколи не зазнавав кримінальних переслідувань збоку "кишенькових" для влади СБУ, МВС, прокуратури. Покласти край його кримінальній кар'єрі змогли лиша САП і НАБУ, самостійність яких намагається зруйнувати Офіс Президента в особі його очільника Андрія Єрмака та його заступника Олега Татарова.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощ та мокрий сніг лише на заході України
19:04
Пропагандистам Зеленського є чому повчитися: мерія Туркменбаші перед візитом посла США влаштувала "потемкінські" базари і поставила за прилавки вчителів англійської
18:06
Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
17:33
Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
17:04
Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
16:24
Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
15:42
А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
14:02
Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]