The Telegraph: Наступний етап війни — координація зграй автономних безпілотників на небі та на землі


Наразі дрони найкраще показали себе під час інженерних та логістичних операцій та евакуації поранених.
Роботи, яких Україна активно розгортає на фронті, стали "новим обличчям війни, пише The Telegraph. Одна з найновіших українських розробок — "Змій", пристрій, яким пілоти можуть керувати з безпечного укриття, і який повзе низько над землею, розміновуючи територію — до двох гектарів за день — та зменшуючи ризик для українських солдатів.
"Ніхто не вірив, що можна зробити цього робота, і ось він у нас є", — сказав співзасновник компанії Rovertech Борис Дрожак, додаючи, що РФ потрібен ще рік-два, щоб скопіювати таку технологію.
"Змій" — роботизований комплекс, який входить до серії з 15 тисяч бойових машин, які повинні сформувати цілий флот, щоб частково замінити людську силу та спробувати урівняти чисельність армій, показник, у якому агресор має перевагу. Це — план Києва на 2025-й.
Експерти тим часом застерігають, що роботизація може знизити моральний бар'єр для знищення противника і кардинально змінити уявлення про війну. Та розробники роботів наголошують, що бойові дії, які тривають сьогодні — це вже війна машин на етапі активного тестування. А завдання роботизованих комплексів — не замінити піхоту, а посилити бойові можливості за допомогою технологій.
Сьогодні в Україні п'ять тисяч оборонних стартапів орієнтовані саме на безпілотні системи. Наша держава першою у світі створила окремий рід військ — Сили безпілотних систем. У зв'язку з цим Девід Кириченко з Henry Jackson Society називає Україну "світовим лідером у робототехніці — не за витонченістю, а за практичністю". Він наголошує, що українські виробники створюють роботів у великих масштабах, а зворотний зв'язок від військових дозволяє вносити корективи в ті чи інші моделі "протягом тижня".
До речі, торік українська армія здійснила перший у світі повністю роботизований штурм біля населеного пункту Липці у Харківській області. Офіцер ЗСУ "Шухай" згадує, що тоді росіян застали зненацька: "Це було безпрецедентно... ворог був у повній паніці".
Цей прорив свідчить про наступний етап війни — координацію автономних безпілотників, які працюватимуть злагоджено, як зграя, розповідає колишній аналітик Пентагону Марсель Пліхта. За його словами, "технологія ще не зовсім готова, але це — наступний рубіж". А поки що дрони найкращі свої результати показують в операціях, які стосуються логістики, евакуації поранених та інженерних завдань, зокрема розмінування.
Зображення вгорі: "Змій". Фото: Rovertech
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 21:03
- У Британії посадили шістьох шпигунів рф з Болгарії
- 20:52
- Ворог повідомляє про захоплення Котлярівки біля кордону із Дніпропетровщиною, ОСУВ "Хортиця" розповідає про бої
- 20:00
- У вівторок Україну омиють дощі з грозами, вдень до +19°
- 19:03
- Військові на фронті знову отримали порохи "вкрай низької якості" у нових мінометних пострілах (ФОТО)
- 19:02
- ПЦУ вперше молилася у київському храмі св. Кирила
- 18:44
- Обов’язкову евакуацію готують ще з двох сіл на Сумщині
- 18:27
- Трамп може прибути у Стамбул на зустріч Зеленського й Путіна
- 17:04
- Головного рабина Буковини суд визнав шахраєм
- 16:53
- Правоохоронці ліквідували підпільне виробництво сигарет кримінального сімейства Мамоян, яке безкарно паразитує на Україні з 1993 року
- 16:07
- Руслан Кравченко: «Часто з бізнесом бракує просто чесної розмови: "Ти тут трохи недоплатив. Вибач, маєш виправити"