Трамп перетинув "червоні лінії": в угоді про надра вимагає повернути США всю допомогу з відсотками


Адміністрація президента США Дональда Трампа повернула до пропонованої угоди про надра вимогу до України відшкодувати всю допомогу, яку Штати надали після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.
Про це йдеться у матеріалі "ЄвроПравди", яка має у розпорядженні текст угоди.
У тексті великої угоди зазначається, що Україна зобов’язується компенсувати США вартість усієї допомоги – бюджетної, військової та гуманітарної, наданої після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.
Ця сума отримує статус "Початкового внеску DFC" у Фонд.
Сума допомоги, що підлягає поверненню, оцінюється у $123 млрд, за даними Інституту Кіля. Велика частина цих коштів була спрямована на військову підтримку, включно із замовленням озброєння в американських виробників, передачу надлишкової зброї та поповнення запасів Пентагону.
Як свідчить текст угоди, Україна має конвертувати доходи Фонду у долари та перераховувати їх на рахунки американської сторони за запитом без жодних комісій. Якщо такі витрати виникнуть, їх також доведеться компенсувати.
Джерелами доходу Фонду стануть:
- 50% вартості всіх нових ліцензій і рентних платежів за розробку надр України;
- 50% доходів від інфраструктурних об’єктів (деталі цього пункту в угоді не розкриті).
При цьому передбачено, що Фонд зможе реінвестувати частину доходів у проєкти в Україні, отримуючи 50% майбутніх прибутків держави від цих інвестицій.
Окрім того, угода зобов’язує Україну погашати "борг" перед США у строк, адже передбачено щорічне його збільшення на 4%. Це означає, що що довше Київ відкладатиме виплати, то більше коштів доведеться компенсувати.
Раніше українська влада, зокрема президент Володимир Зеленський, наголошувала, що безповоротна допомога США не може бути перетворена на борг.
ЄП звертає увагу: це питання було однією з головних "червоних ліній" для Києва.
28 лютого угода на цю тему вже була готова до підписання. Після емоційних переговорів Україна та США дійшли компромісу щодо цього документа, тож його мали завірити у Вашингтоні, за присутності двох президентів.
Однак того дня зустріч у Овальному кабінеті розпочалася публічною перепалкою Зеленського і Трампа. Переговори президентів були скасовані.
Зеленський раніше розповів, що Сполучені Штати запропонували Україні нову версію угоди про корисні копалини, яка одразу передбачатиме ратифікацію в парламенті за межами первинної рамкової угоди.
27 березня він заявив, що наразі немає фінальної версії угоди про використання українських мінеральних ресурсів зі США, підписання якої в адміністрації Трампа очікують найближчим часом.
Фото з відкритих джерел
на цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У п'ятницю в Україні до +28, де-не-де короткочасні дощі
- 19:10
- В Україні очікуються заморозки до -5°С
- 18:08
- Китай висунув США ультиматум: "Хочете говорити - скасуйте мита"
- 17:56
- Вбитих через атаку рф на Київ вже 12
- 17:06
- Ексзаступник агроміністра Володимир Топчій отримав підозру у розкраданні 27 мільйонів державних коштів
- 16:08
- "Підставна особа" купила третину акцій "Карпатнафтохіму" за заниженою у 22 рази ціною, її пов’язують з ОП, – ЗМІ (ВІДЕО)
- 15:56
- «Криптогаманці настільки засліпили детективів, що ті напали на адвокатуру»: конфлікт адвокатів та НАБУ вийшов на рівень національного
- 15:02
- Андрій Клименко: Ясність краще туману
- 14:04
- Касьянов: Чому українські дрони не бомблять москву
- 13:11
- В Україні очікується найнижчий урожай пшениці за 13 років
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.